Zynga odteraz patrí pod Take-Two, ide o najdrahšiu akvizíciu v hernom priemysle

Odoberaj novinky cez  Google News
Zynga a Take-Two, kúpa
Zdroj: Adobe Stock (prima91)

Spoločnosť Take-Two, ktorá vlastní značky ako 2K (Borderlands) alebo Rockstar (GTA, Red Dead Redemption) oznámila, že odkúpi spoločnosť Zynga. Tá sa orientuje primárne na mobilné hry a vo svojej kategórii patrí medzi najlepšie mobilné herné štúdiá. Prekvapí však cena. Take-Two kúpila Zyngu za neuveriteľných 12,7 miliárd dolárov, čím sa táto kúpa zapísala ako najdrahšia v histórii herného sveta.

Aby sme uviedli, aká veľká čiastka to je, tak Microsoft odkúpil Zenimax za 7,5 miliárd dolárov a Activision odkúpil štúdio King (Candy Crush Saga) za 5,9 miliárd. Take-Two teda siahlo poriadne hlboko do vrecka a za Zyngu zaplatilo takmer dvakrát toľko čo Microsoft za Zenimax. Aké to pre nich bude mať výhody? Mnohé.

Zynga má na konte niekoľko úspešných titulov, medzi tie najznámejšie patrí jednoznačne FarmVille. Len nedávno vyšlo tretie pokračovanie tejto hry na mobilné zariadenia. Ďalej hry ako Words with Friends, Harry Potter Puzzles & Spells alebo známy Zynga Poker. Zaujímavé sú aj plány, ktoré Take-Two so štúdiom má. Keďže ide o mobilné štúdio, Take-Two sa obzerá po možnostiach pracovať s už existujúcimi hernými značkami a preniesť ich do mobilného sveta.

Teoreticky by to mohlo znamenať, že sa niekedy v budúcnosti dočkáme hier ako BioShock, NBA 2K alebo Mafia aj na mobiloch. Samozrejme, nemusí ísť priamo o port hry na mobily, ale minimálne spin-offov a menších doplnkových sa dočkáme určite. Take-Two má totiž v portfóliu veľmi zvučné herné tituly a určite ich bude chcieť využiť aj v mobilnom hernom svete.

Kúpa tohto štúdia nezahrňa len hry, ale aj technológiu Natural Motion, ktorá bola využitá v hrách Grand Theft Auto 5 alebo Red Dead Redemption 2. Take-Two sa plánuje vo veľkom presadiť vo svete mobilných hier a stať sa jednotkou, kúpa štúdia Zynga mu v tom určite pomôže.