Značka Aliens konečne dostáva novú singleplayerovú „akčnú hororovú“ hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Alien: Isolation
Zdroj: microsoft.com

Aliens: Fireteam bola relatívne slušná strieľačka z pohľadu tretej osoby. Aliens: Dark Descent vyzerá ako sľubná kooperatívna strieľačka tiež, ale obe majú spoločný zásadný problém. Ani jedna z nich sa nepodobá na Alien Isolation, jednu z najnapínavejších a najdesivejších hororových hier, aké kedy vznikli. S dnešným oznámením novej singleplayerovej hry Aliens sa obnovila nádej, že dostaneme niečo, čo sa duchom trochu priblíži tomuto majstrovskému dielu z roku 2014.

Túto novú singleplayerovú hru s jednoduchým názvom Aliens bude vyvíjať spoločnosť Survios, ktorá má za sebou vývoj VR hier, konkrétne The Walking Dead Onslaught a Sprint Vector. Podľa Surviosu bude záležitosť na Unreal Engine 5 „intenzívnou akčnou hororovou hrou pre jedného hráča zasadenou do kultového univerza Alien“. Príbeh sa bude odohrávať medzi filmami Alien a Aliens, „kde má bojom zocelený veterán svoju cestu za pomstou proti Xenomorfom“.

Vzhľadom na akciu v akčnom horore možno predpokladať, že tento bojom zocelený veterán bude dobre vyzbrojený, pretože na Xenomorfov nikto nechodieva s holými päsťami. Takže by sme asi nemali očakávať niečo príliš blízke Alien Isolation, ale možno niečo bližšie k Resident Evil, Dead Space alebo pripravovanému Callisto Protocol.

Viac informácií o hre sa dozvieme počas Comic-Conu v San Diegu 21. júla, ale už teraz vieme, že je potvrdená pre konzoly, PC a VR, čo naznačuje, že ju bude možné hrať vo VR aj na bežnej starej obrazovke. Čo sa týka ďalšej pripravovanej hry, Aliens: Dark Descent, tá má stále prísť niekedy v roku 2023.