Za PlayStation 5 si priplatíme. Zdraženie sa týka oboch verzií konzoly

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Už máte doma svoju konzolu PlayStation 5? Tak to máte obrovské šťastie. Stále na ňu čakáte? Aj to máte šťastie. Ak sa však po novom rozhodnete objednať si svoju PS5 musíte počítať s tým, že za pôvodné ceny, 399€ za digitálnu verziu a 499€ za verziu s mechanikou, ju už nezoženiete.

Ako informuje spoločnosť vo svojom blogu, „globálne hospodárske prostredie je výzvou, ktorú nepochybne zažívajú mnohí z vás na celom svete. Sme svedkami vysokej globálnej miery inflácie, ako aj nepriaznivého vývoja mien, čo má vplyv na spotrebiteľov a vytvára tlak na mnohé odvetvia. Na základe týchto náročných ekonomických podmienok prijala spoločnosť ťažké rozhodnutie zvýšiť odporúčanú maloobchodnú cenu PlayStation 5 na vybraných trhoch v Európe, na Blízkom východe a v Afrike (EMEA), v Ázii a Tichomorí (APAC), v Latinskej Amerike (LATAM), ako aj v Kanade. V Spojených štátoch sa cena nezvýši.“

Takže za koľko si konzolu v našich končinách kúpime? V konečnom dôsledku zdražovanie nebude rapídne a v oboch prípadoch pôjde o 50 €. Teda za verziu bez mechaniky zaplatíme 449 € a za verziu s mechanikou 550 €.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov