WoW Classic Wrath of the Lich King ti umožní hrať za classu Death Knight od začiatku

Odoberaj novinky cez  Google News
WoW Classic Wrath of the Lich King
Zdroj: pledgetimes.com

Čoskoro sa začne vydávať rozšírenie Wrath of the Lich King pre World of Warcraft Classic, čo je veľká udalosť, pretože toto rozšírenie pravdepodobne znamenalo najväčšiu éru WoW. Spoločnosť Blizzard už skôr uviedla, že týmto rozšírením sa štúdio odkloní od princípu „žiadne zmeny”, s ktorým WoW Classic pôvodne začínal, smerom k „niektorým zmenám” v najlepšom záujme hráčov a s odstupom času.

Dnes oznámilo jednu z nich. Pri pôvodnom spustení hry Wrath of the Lich King bola jedným z jej veľkých predajných bodov classa Death Knight, neživí otroci Arthasa. Death Knights vyžadovali, aby ste mali na serveri jednu postavu na 55. úrovni, kým ste sa ňou mohli stať. WoW Classic WotLK túto požiadavku mať nebude. To znamená, že si môžete vytvoriť rytiera smrti, ktorý začína na 55. úrovni, a preskočiť tak obrovskú časť procesu levelovania v hre Classic, ktorý niektorí hráči považujú za neúnosne pomalý.

Stále budete musieť čiastočne prejsť Burning Crusade, ale táto zmena znamená, že sa môžete do jedného z najpopulárnejších rozšírení v histórii WoW pustiť ako najlepšia trieda od začiatku. Blizzard sa venuje jemnému vyvažovaniu, keď sa snaží zachovať WotLK ako to, čo si ľudia pamätajú a chcú späť, a zároveň upravuje veci, ktoré by mohli ľudí v roku 2022 rozčuľovať.

„Hrdina, to si kedysi bol. Odvážne si sa postavil proti tieňu a vykúpil si pre svet ďalší úsvit… svojím životom. Ale zlo, proti ktorému si bojoval, sa nedá tak ľahko zahnať; víťazstvo, ktoré si si vydobyl, sa nedá tak ľahko udržať. Teraz sa totiž nad svetom opäť vznáša prízrak smrti, ktorý si našiel nových šampiónov, aby nastolil svoju konečnú vládu. Rytierov temnoty, ktorí ovládajú runy smrti a ničenia, zviazaných vôľou Kráľa Lichov. Toto je hodina ich vzostupu. Toto je hodina vášho temného znovuzrodenia…”

Vydanie hry Wrath of the Lich King zatiaľ nebolo stanovené, ale testuje sa, takže by nemalo byť príliš ďaleko. Pôvodný dátum vydania bol 13. november 2008 a Blizzard sa mu možno plánuje prispôsobiť.