World of Warcraft: Dragonflight vyjde ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Warcraft: Dragonflight
Zdroj: videogamer.com

Spoločnosť Blizzard dnes oznámila, že Dragonflight, deviate rozšírenie dlhodobej MMO hry World of Warcraft, je už k dispozícii v predpredaji – a čo je dôležitejšie, vyjde ešte tento rok.

Dragonflight bolo oznámené v apríli, pričom do WoW prináša drakov prostredníctvom cesty na mýtické Dragon Isles. Hráči objavia históriu starovekých drakov a ich kráľovstva, dozvedia sa, čo sa s nimi stalo za posledných 10 000 rokov, a nakoniec sa s nimi pokúsia uzavrieť spojenectvo s cieľom bojovať proti novým hrozbám pre kráľovstvo.

Z praktickejšieho herného hľadiska pridá Dragonflight štyri nové zóny – pulzujúce pobrežie Waking Shores, zelené pláne Ohn’ahran, rozľahlé Azure Span a nádherný Thaldraszus – s novým systémom pohybu na oblohe nazvaným Dragonriding, novou hrateľnou rasou Dracthyr a zvýšeným limitom úrovne na 70. Dôjde tiež k „rozsiahlej revízii” systému talentov WoW, aktualizáciám herných povolaní a zmenám HUD a používateľského rozhrania.

Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o to, že naše ďalšie rozšírenie prinesieme hráčom ešte tento rok,” povedala výkonná producentka Holly Longdale. „Dragonflight je návratom do Azerothu slobody a prieskumu, ktorými je World of Warcraft známy. Je to vaša šanca zoznámiť sa zblízka s bohatou históriou legendárnych Dračích ostrovov a ponoriť sa do vysokej fantázie, ktorá je jadrom sveta Warcraftu.”

Dragonflight je k dispozícii v predpredaji v troch edíciách v cenách za približne 50, 70 a 90 eur, pričom každá z nich obsahuje iné bonusy. K dispozícii bude aj krabicová zberateľská sada, ktorá sa predáva za približne 130 € a obsahuje rôzne fyzické predmety spolu so všetkými digitálnymi doplnkami. Pevný dátum vydania zatiaľ nebol stanovený, ale na základe termínov vydania predchádzajúcich rozšírení a skutočnosti, že sme naozaj očakávali príchod Dragonflight až niekedy začiatkom roka 2023, by som povedal, že je veľká pravdepodobnosť, že sa objaví niekedy na jeseň.