Wild West Dynasty vyzerá ako survival hra, kým sa nezmení na budovanie miest

Odoberaj novinky cez  Google News
Wild West Dynasty dorazí koncom tohto roka
Zdroj: Steam

Podľa stránky hry v službe Steam je toho v hre Wild West Dynasty veľa: roleplay, survival, simulácia života, správa zdrojov a budovanie mesta. Niečo z toho môžete vidieť v prvom gameplay traileri, ktorý zahŕňa kovboja strieľajúceho na diviaka pred prieskumom banskej šachty, rúbaním stromu, úderom krompáčom do skaly a následnou stavbou domu.

Inými slovami, štandardná hra o prežitie. Ale náš drsný hrdina nestavia len tak nejakú usadlosť. Buduje, pestuje a spravuje mesto okolo nej v snahe stať sa najmocnejším mužom na Západe“.

Prežite v drsnom prostredí, nájdite si miesto, kde sa usadíte, vybudujte ranč, založte rodinu a nakoniec sa staňte jedným z najslávnejších realitných magnátov, aké kedy Divoký západ videl,” hovorí vývojár. “Ale buďte opatrní: Čím viac slávy a rešpektu si získate, tým viac sa dostanete do hľadáčika zločincov.”

Určite je to ambiciózne a bol by som dosť skeptický, keby vývojárske štúdio Moon Punch dokázalo v jednej hre spojiť správu zdrojov, uspokojivé systémy prežitia, simulátor mesta a akčnú prestrelku. Ale Wild West Dynasty vydáva spoločnosť Toplitz Productions, ktorá vydala aj Medieval Dynasty, hru, ktorá úspešne kombinovala RPG prežitie z pohľadu prvej osoby so simulátorom budovania a správy mesta.

Popri love, výrobe, stavbe a udržiavaní plného brucha ste museli do svojho mesta prilákať dedinčanov, určiť, na aké práce sa najlepšie hodia, a udržať ich spokojných. Ako bonus vás dedinčania zbavili niektorých opakujúcich sa prác a umožnili vám sústrediť sa na iné veci.

Ťažko povedať, či bude Wild West Dynasty veľmi podobná Medieval Dynasty. Ide o iného vývojára a trailer toho až tak veľa neukázal – ale budeme im držať palce. Hra by mala vyjsť niekedy pred koncom tohto roka.