Vývojári potvrdili osud Heart of Russia rozšírenia do hry Euro Truck Simulator 2

Odoberaj novinky cez  Google News
ETS 2 Russia
Zdroj: blog.scssoft.com

Začiatkom tohto roka sa nadšenci kamiónov tešili na nové mapové rozšírenie do hry Euro Truck Simulator 2. Po dlhých mesiacoch príprav sme sa mali ešte viac pozrieť do Ruska. Lenže 24. februára sme sa zobudili do rána, kedy Rusko bez akéhokoľvek dôvodu napadlo Ukrajinu a svet sa v tom momente zmenil.

Na Rusko sa za tento čin, ktorý trvá doteraz, začali valiť sankcie z každej strany. Postupne došlo na to, že mnohé firmy a veľké značky z tejto krajiny odišli. Dianie v skutočnom svete sa odrazilo aj v tom hernom. Mnohé herné štúdiá začali so zbierkami pre Ukrajinu, poprípade sa snažili nachádzať iný spôsob ako tejto krajine pomôcť. Medzi nimi bolo aj štúdio SCS Software, ktoré stojí za Euro Truck Simulator 1 a 2 a American Truck Simulator.

Práve toto štúdio prišlo s tzv. ukrajinským balíčkom, z ktorého celý výťažok z predaja išiel na podporu organizácii, ktoré pomáhajú utekajúcim ukrajincom, ale aj tým, ktorí v krajine museli zostať. Balíček stojí 0,99 € a doposiaľ si ho zakúpilo 85 000 hráčov, čo je celkom slušné číslo.

Vydať, či nevydať rozšírenie, ktoré nás zavedie do Ruska?

Pred touto dilemou stáli vývojári prakticky od prvého dňa vojny. V posledný májový pondelok k tomu vydali aj oficiálne stanovisko.

„S hlbokým znepokojením sme sledovali správy o vojne a rýchlo sme si uvedomili, že musíme niečo urobiť, aby sme pomohli tým, ktorí trpia. Okamžite sme začali prispievať niekoľkým charitatívnym organizáciám, ktoré poskytovali humanitárnu pomoc na území Ukrajiny a pomoc tým, ktorí sa evakuovali. Neskôr sme s láskavou účasťou #BestCommunityEver príspevky ešte zvýšili tým, že sme prispeli celým výťažkom z predaja balíka DLC Ukrainian Paint Jobs Pack,“ píšu vývojári v stanovisku.

„Pri vývoji našich hier sa snažíme byť čo najviac apolitickí, čím istým spôsobom chránime globálne hráčske publikum pred každodennými kontroverziami. Celkom sa nám páči myšlienka, že naša spoločná vášeň umožňuje ľuďom spojiť sa, v pokoji virtuálne navštíviť susednú krajinu a užiť si koníček, ktorý máme spoločný, namiesto toho, aby sme sa nechali niečím rozdeliť. Keďže sa však naše DLC, Heart of Russia, priamo týka Ruska a toľkých trpiacich ľudí, rozhodli sme sa upustiť od vydania DLC, aby nebolo v žiadnom prípade vnímané ako podpora alebo tolerancia agresie,“ uvádza štúdio.

To dúfa, že sa situácia čím skôr upokojí a následne by toto DLC mohlo byť symbolom spojenia a nádeje. A možno výťažok, resp. časť z neho, opäť poputuje na charitu. My sa k tomuto pripájame a taktiež dúfame, že táto nezmyselná vojna bude čím skôr minulosťou.

Na záver len pripomenieme, že vývojári už pilne pracujú na novom DLC. To by nás malo vziať na Balkán, ale až niekedy v roku 2023.