Výhry za 4,5 milióna CZK – Tipsport, PLAYzone a ich revolúcia v eŠporte

Odoberaj novinky cez  Google News
Tipsport a PLAYzone - CS:GO MČR
Zdroj: playzone.cz

Revolúcia v eŠporte. Česko-slovenský eŠport vstupuje do úplne novej éry. Tohtoročná sezóna totiž prináša zásadné novinky. V priebehu šampionátu Tipsort CS:GO MČR si hráči rozdelia rekordnú čiastku 4,5 milióna českých korún a odohrajú turnaje pred živým publikom v Bratislave, Prahe a Brne. V Brne tiež prebehne veľké finále, z ktorého si na jeseň celkový víťaz odnesie milión a titul Majstra Českej republiky.

EŠport už dávno prestal byť len hobby, svojou veľkosťou a fanúšikovskou základňou sa môže smelo rovnať aj veľkým tradičným športom. Sezóna 2022 ale bude v mnohom prelomová a zásadným spôsobom posunie úroveň oboru ešte vyššie.

Tipsport CS:GO MČR

Od tohtoročného ročníku 2022 sa spojí obľúbená Tipsport COOL Liga s prestížnym MČR v počítačových hrách do jedinej novej súťaže. Hlavným lákadlom budú majstrovstvá v populárnom titule Counter-Strike: Global Offensive (CSGO, CS:GO). Prvé tri turnaje prebehnú pod novým názvom Tipsport CS:GO s podtitulom Road to MČR, grandfinále v Brne dostane meno Tipsport CS:GO MČR. V ňom si účastníci rozdelia rekordných 4,5 milióna českých korún, čo je čiastka, na ktorú nedosiahnu ani mnohé veľké klasické športy. A pokiaľ sa nejakému tímu podarí zvíťaziť v piatich z osmôch po sebe idúcich turnajov, získa automatiky tzv. Tipsport Grand Slam a finančný bonus vo výške dvoch miliónov korún nad rámec celkového prize poolu.

Sezóna bude rozdelená na tri časti a každá z nich vyvrcholí turnajom pred živým publikom. Prvou zastávkou bude Bratislava, kde sa najlepšie české tímy stretnú už na prelome marca a apríla. Následný turnaj sa odohrá online. Treťou zastávkou bude novo postavená Vodafone PLAYzone Arena na pražskom Chodove. Ako je už tradíciou, celá sezóna majstrovstiev Tipsport CS:GO potom vyvrcholí veľkolepým MČR grandfinále na brnenskom výstavisku BVV. Majster si zo záverečného turnaja odnesie rovný milión korún. Vôbec po prvý krát v Česku tak prípadne víťazovi ešportového turnaja sedemmiestna čiastka. Do prvých troch turnajov Major budú naviac pozvané dva zahraničné tímy s českými, či slovenskými hráčmi.

Raketový rast vo svete aj doma

Popularitu eŠportu potvrdzuje okrem iného aj ich obľuba v stávkarov, ako potvrdzuje zástupca riaditeľa divízie kurzového stávkovania najväčšej českej stávkovej spoločnosti Tipsport, Daniel Veselý, ktorý sa na eŠporty špecializuje.

“V posledných rokoch sa eŠport neuveriteľne posunul. Tipsport je jedným z hlavných lídrov tohto progresu. Obľubu kompetitívneho hrania potvrdzuje aj fakt, že ho evidujeme ako šiesty najstávkovanejší šport, a verím, že ani tu sa nezastaví. Dlhodobo sa snažíme byť všetkým svojim klientom bližšie vo virtuálnom svete – aj to je dôležitý dôvod, prečo sme sa spojili s MČR v roli titulárneho partnera. Už teraz sa teším na príbehy, ktoré nová sezóna napíše.”

Daniel Veselý

Jaroslav Hrabovský, riaditeľ projektov a transformácie skupiny Prima, vysvetľuje, prečo skupiny dlhodobo eŠporty podporuje:

“EŠport je globálne populárnym odvetvím a sledujú ho stovky miliónov divákov. Jeho rast podtrhávajú obrovské investície do športov a gamingu v miliardách korún. Tento trend postupne prichádza aj do Česka, čo vidíme na reálnych dátach aj vďaka tomu, že sme ako skupina GES a Prima majetkovo vstúpili do agentúry PLAYzone, ktorá je lídrom tuzemského eŠportu už niekoľko rokov. Vidíme, že tento rok bude zásadným míľnikom celého segmentu v Česku a na Slovensku. Naše investície a naplánované projekty v ňom zohrajú významnú úlohu.”

Jaroslav Hrabovský