Valheim bude mať crossplay s verziou pre Xbox

Odoberaj novinky cez  Google News
Valheim
Zdroj: valheimgame.com

Keď Valheim vyjde v roku 2023 na konzoly Xbox, bude mať rovno cross-play s PC, potvrdili vývojári z Iron Gate AB. Titul sa na jeseň tohto roka objaví aj v obchode Microsoft Store a v službe PC Game Pass. V komentári na službe Discord zástupca spoločnosti Iron Gate uviedol, že „bude k dispozícii plný crossplay, čo znamená, že môžete hrať na službe Steam s priateľmi, ktorí používajú Xbox”.

To je celkom fajn, pretože to znamená, že vaši priatelia na Xboxe sa môžu pripojiť k dedikovaným serverom, ktoré hostíte, a pozrieť si svet, na ktorom ste pracovali posledný rok. Okrem toho na prístup k crossplay-u nebudete potrebovať účet Microsoft, hoci sa zrejme bude synchronizovať postup medzi hraním na PC Game Pass a hraním na Xboxe.

Iron gate uviedol, že v súčasnosti je „trochu nejasné”, či bude možná synchronizácia medzi konzolami Xbox a verziou Steam. Spoločnosť Iron Gate tiež uviedla, že vývoj konzolovej verzie nespomalí prácu na hlavnej hre ani na pripravovanej aktualizácii Mistlands. O port sa stará externý tím.