Už o pár dní to vypukne. Tieto herné udalosti si v júni nenechajte ujsť

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: digitaltrends.com

Už o pár dní si mesačné kalendáre pretočíme na jún. Tento mesiac je v hernom svete spájaný so začiatkami viacerých herných podujatí. Inak tomu nebude ani tento rok.

Aj keď sa neskutoční azda najslávnejšia herná výstava E3, predsa len sa nudiť nebudeme. Informácie o hrách k nám budú prúdiť zo všetkých strán a je len na nás, čo z toho si vyberieme. Samozrejme my za vás budeme všetko podrobne sledovať a o tých najväčších peckách vám prinesieme samostatné články.

Vytiahnite kalendáre a značte si

Skôr než si jednotlivé podujatia rozoberieme osobitne, ponúkame vám praktický prehľad toho, čo, kedy a o koľkej nášho času sa bude diať.

PodujatieDátumČas (h)
PlayStation State of Play3. jún00:00
Black Voices in Gaming8. jún19:00
Summer Game Fest9. jún20:00
Netflix Geeked Week: Games10. jún19:00
Tribeca Games Spotlight10. jún21:00
Guerrilla Collective311. jún17:00
Wholesome Games Direct11. jún18:30
Future Games Show11. jún21:00
Xbox and Bethesda Games Showcase12. jún19:00
PC Gaming Show12. jún21:00
Guerrilla Collective3.512. jún22:00
PlayStation State of Play

Sony v podstate herné podujatia v rámci mesiaca jún, a vlastne celého leta, odštartuje ako prvá. Na pláne je odhalenie „niekoľkých vzrušujúcich noviniek od našich partnerov z radov tretích strán a navyše sa pozrieme na niekoľko hier, ktoré sú vo vývoji pre PlayStation VR2“. Pôjde o približne 30-minútové vysielanie, na ktorom sa možno dozvieme aj dátum vydania God of War: Ragnarok.

Black Voices in Gaming

K tomuto podujatiu môžeme napísať len to, že sa na ňom nedočkáme ohlásenia nejakých veľkých hier, skôr žiadnych. Namiesto toho sa môžeme tešiť na vzdanie holdu všetkým ľuďom s čiernou farbou pleti, ktorí pracujú v hernom priemysle.

Geoff Keighley’s Summer Games Fest

Letný festival hier, dá sa povedať, priamo nahrádza E3 2022. Na oficiálnej webovej stránke sa podrobne uvádza, že bude zahŕňať „množstvo digitálnych živých prenosov”. Tešiť sa máme na „veľkolepú živú úvodnú šou, ktorú bude moderovať sám Geoff Keighley, a ktorá bude plná svetových premiér”.

Netflix Geeked Week: Gaming

Už vieme, že streamovacia služba Netflix už neponúka, len filmy, seriály, reality šou a dokumenty. V rámci predplatného si môžete zahrať niekoľko hier, na mobiloch. Očakáva sa preto, že toto podujatie bude zamerané práve na to. A okrem toho by sme sa možno mohli dočkať aj informácií o nových seriáloch, ktoré vychádzajú z hier od Sony ako God of War, či Horizon Zero Dawn, a ktoré by mal produkovať práve Netflix.

Tribeca Games Spotlight

Tribeca (áno, ten slávny filmový festival) usporiada 10. júna podujatie venované hrám, ktoré bude obsahovať „exkluzívne rozhovory s tvorcami hier z oficiálneho výberu Tribecy”. Pôjde o tvorcov týchto hier – A Plague Tale: Requiem, American Arcadia, As Dusk Falls, Cuphead – The Delicious Last Course, Sam Barlow’s Immortality, Oxenfree 2: Lost Signals, The Cub, Thirsty Suitors, Venba.

Guerrilla Collective3

Guerilla Collective sa vracia už tretí rok po sebe a plánuje predstaviť „niekoľko exkluzívnych hier a herných odhalení”. Ďalšie podrobnosti nevieme, a preto sa necháme prekvapiť.

Wholesome Games Direct

V tomto prípade pôjde o prezentáciu indie titulov, takže milovníci tohto druhu hier si určite prídu na svoje. Čakať máme exkluzívne zábery, rozhovory a oznámenia.

Future Games Show

Kedysi to bývalo súčasťou E3, tento rok sa jej dočkáme samostatne. Čakať môžeme nové trailery exkluzívne hry, ktoré vyjdú tento a nasledujúce roky.

Xbox and Bethesda

Pred rokom bola v rámci E3 táto prezentácia na vrchole tých, o ktorých sa ešte dlho hovorilo. Tieto dve spoločnosti k tomu majú našliapnuté aj tento rok. Oficiálny plagát k podujatiu naznačuje, že by sme mohli dostať nové informácie o očakávanom titule Starfield, ale hier bude istotne viac. A chýbať nebudú ani tie hry, ktoré sa dostanú na Xboxy, aj keď ich tvorcov Microsoft priamo nevlastní.

PC Gaming Show

Svoju vlastnú šou bude mať aj známy herný portál PC Gamer. Ako už z názvu vyplýva, zameraná bude na počítačových hráčov. Aj v tomto prípade sa očakávajú gameplay zábery, trailery, rozhovory s vývojármi a možno aj niečo navyše.

Guerrilla Collective 3.5

Guerilla si pre nás pripravila dvojdňový program. Tak ako o tom sobotňajšom, ani o tom, ktorý sa bude konať v nedeľu, nemáme viac informácií. Len z názvu môžeme usudzovať, že pôjde o kratšie podujatie.