The Quarry mohol byť exkluzivitou Google Stadia

Odoberaj novinky cez  Google News
The Quarry - ilustračné foto
Zdroj: wallpapersden.com

Podľa novej správy bol najnovší titul The Quarry od spoločnosti Supermassive Games takmer exkluzívny pre Google Stadia. Správa pochádza z Axios Gaming, pričom zdroje tvrdia, že The Quarry, ako aj nedávno oznámená hra High On Life, mali pôvodne v procese vývoja oboch hier účasť spoločnosti Google. Spoločnosť Stadia sa však dosť zmenšila, takže to už zrejme neplatí.

Podľa jedného zo zástupcov vydavateľa The Quarry, spoločnosť Take Two, „hľadalo vydavateľského partnera, keď sa projekt blížil k dokončeniu“, a zároveň zdôraznilo, že vydavateľstvo je hrdé na to, že môže pomôcť pri vydaní titulu. Partnerstvo medzi Supermassive a spoločnosťou Google bolo skutočne ohlásené v roku 2020, ale nič z neho nevzniklo. Nakoniec z toho samozrejme vznikla hra The Quarry, ktorá je teraz dostupná na PlayStation, Xbox aj PC.

Správa Axios zdôrazňuje, že zjavne existovali ďalšie plány na uvedenie hier veľkých mien na platformu Stadia. Spoločnosť Supermassive Games sa osvedčila pri tvorbe komerčne aj kriticky úspešných hier a vývojárske štúdio High on Life, Squanchy Games zahŕňa talent Justina Roilanda, samozrejme neuveriteľne známeho ako spolutvorcu seriálu Rick and Morty.

Začiatkom tohto roka sa objavila správa, podľa ktorej sa v spoločnosti Google „uprednostňovala” technológia Stadia a všeobecne sa predpokladalo, že sa cloudová technológia bude využívať na iné účely. V jednej časti správy sa uvádzal príklad, ako by sa táto technológia mohla využiť, a to, že ju spoločnosť Capcom využije na umožnenie demoverzií na svojich vlastných webových stránkach, čo teraz urobila v prípade hry Resident Evil Village.

Hoci Google Stadia zjavne neskončila ako herná platforma budúcnosti, neznamená to, že jej technológia nie je užitočná. Predplatitelia služby Xbox Game Pass môžu streamovať vybrané tituly prostredníctvom cloudu, dokonca tak môžu robiť aj prostredníctvom svojich telefónov, čo je pre hráčov na cestách určite výhodné.