The Lord of the Rings: Gollum dostáva odklad. Stihne vydanie v tomto roku?

Odoberaj novinky cez  Google News
The Lord of the Rings: Gollum dostáva odklad
Zdroj: youtube.com

Glumov hon na prsteň Temného pána Mordoru predstavila spoločnosť Daedalic Entertainment prostredníctvom hry The Lord of the Rings: Gollum ešte v roku 2019. V pláne bolo vydať hru v roku 2021, ale keďže kritika narastala, rozhodlo sa, že sa tak stane až 1. septembra tohto roku.

Ani k tomu však nakoniec nedôjde. V reakcii na masívnu kritiku najnovších záberov štúdio oznámilo, že hru odkladá o niekoľko mesiacov na neurčito.

„Sme odhodlaní naplniť očakávania komunity a odhaliť nevypovedaný príbeh Gluma spôsobom, ktorý rešpektuje víziu J. R. R. Tolkiena. Aby sme vám poskytli čo najlepší zážitok, rozhodli sme sa posunúť dátum vydania hry The Lord of the Rings: Gollum o niekoľko mesiacov,” uviedlo vývojárske štúdio na svojej stránke na Twitteri.

Daedalic následne odkazuje na snahu priblížiť sa k vydaniu v blízkej budúcnosti. Nech už tým myslia čokoľvek, už teraz je jasné, že aj keď hra vyjde tento rok, určite to nebude spolu s hrou Lord of the Rings: Rings of Power. Tá je naplánovaná na 2. septembra.

Vývojári výraznejšie nehovoria o zmenách, ktoré plánujú vykonať počas pridaného času. Spomínajú len, že sa počas tohto obdobia zlepší hráčsky zážitok, čo, ako už asi viete, nehovorí len málo, ale vlastne vôbec nič.

Preto len pripomíname, že kritika herného systému z nedávneho podujatia Nacon nemala len jednu príčinu, ale hneď niekoľko. Okrem zastaralej grafiky bol na vine aj chabý hlasový prejav hrdinov a napokon aj nevýrazná hrateľnosť, ktorá sa viac hodí k desať rokov starému Styxu ako k novinke zo sveta Pána prsteňov.

Pokiaľ ide o základnú koncepciu, zdá sa, že aspoň tu zostane všetko po starom. Obe osobnosti nášho titulného hrdinu budú sprevádzať slávnu výpravu Froda a zvyšku Spoločenstva prsteňa, pričom dostanú priestor nielen nové postavy, ale aj niektoré známe.

Podľa tvorcov navštívime napríklad Temný les obývaný elfmi, ale aj tie časti Stredozeme, ktoré zostali našim očiam skryté. Čo sa týka hrateľnosti, titul sa stále spolieha na nie príliš akčnú pasáž. Preto strávime ľahšiu časť času kradmým plížením, plošinkami a vnútornými spormi Gluma a Smeagola.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov