The Alters je nesmierne pútavé sci-fi od tvorcov Frostpunk

Odoberaj novinky cez  Google News
The Alters
Zdroj: youtube.com

Vývojárske štúdio 11 Bit Studios, ktoré vyvíja hru Frostpunk, dnes na prezentácii PC Gaming Show predstavilo svoju ďalšiu hru. “Klasický sci-fi” príbeh o prežití medzi hviezdami s názvom The Alters.

The Alters sleduje dobrodružstvá postavy menom Jan Dolski, ktorá sa dobrovoľne prihlási na riskantnú misiu s cieľom nájsť a získať vzácny prvok zvaný Rapidium. Ten umožňuje vytvárať alternatívne verzie organickej hmoty. Misia sa však zvrtne, loď havaruje a Jan je jediným preživším. Osamotený a uväznený na nepriateľskom cudzom svete je nútený použiť Rapidium na vytvorenie alternatívnych verzií seba samého – Alterov, aby prežil a nakoniec našiel cestu domov.

The Alters nie sú klony. Každý z nich je v jadre Jan, ale v skutočnosti je to jeho verzia, ktorá sa počas svojho života rozhodla inak. Tieto rozhodnutia viedli k rôznym výsledkom. Každý Alter má jedinečný súbor schopností a vlastností, ale aj odlišné postoje, názory a osobnosti. Sú to vyrobené osobnosti, čo je dichotómia, ktorá je jadrom hry.

„My ako ľudia sa formujeme každý deň každým jedným rozhodnutím, ktoré robíme,” povedal počas predstavenia riaditeľ hry Tomasz Kisilewicz. „Tento proces, celý proces stávania sa tým, kým sme, môže byť niekedy dosť bolestivý. Ale v našej hre má Jan, hlavná postava, túto jedinečnú možnosť nielen sa formovať, ale aj pretvárať, a to mnohokrát, s každým jedným Alterom, ktorý vytvára.”

Rovnako ako predchádzajúce hry 11 Bit Games, aj The Alters je postavená na „filozofii zmysluplnej zábavy štúdia, takže je to hra, o ktorej dúfame, že vás prinúti premýšľať aj po tom, ako ju prestanete hrať.” Bude obsahovať prvky hororových hier, trilerov a mystérií a „hrubú vrstvu surreality”, povedal Kisilewicz. „Veď aké sureálne by bolo, keby ste sa jedného dňa zobudili vedľa trochu inej, alternatívnej verzie svojho ja?”

Sú to síce skôr domnienky, ale očakáva sa, že uvidíme niekoľko zložitých etických otázok o vnímaní, ľudskosti a o tom, čo znamená byť nažive. Autori predsa stoja za hrami ako This War of Mine a Frostpunk. The Alters sú Janovým výtvorom, ale čo to znamená pre nich ako jednotlivcov? Sú vôbec jednotlivcami? Sú to len organické automaty vytvorené na určitý účel, alebo sú to skutoční ľudia?

„Je to veľmi klasické sci-fi v tom zmysle, že berieme relatívnu tému a využívame sci-fi prostredie, aby sme sa na ňu pozreli cez lupu a preskúmali ju, pozreli sa na ňu bližšie,” povedal Kisilewicz. „Je to veľmi súčasná hra a využívame to, čím videohry ako médium sú. Takže používame nástroje, ako je systematický dizajn a nelinearita, aby sme hráčov postavili do stredu zážitku a nakoniec im umožnili vytvoriť si v hre vlastné príbehy.” 11 Bit uviedol, že hra The Alters je vo vývoji už dva roky, ale zatiaľ nemá stanovený dátum vydania.