Techland vysvetľuje 500 hodín potrebných na dokončenie Dying Light 2

Odoberaj novinky cez  Google News
Dying Light 2
Zdroj: Techland

Tým skúsenejším hráčom bolo hneď jasné, že Dying Light 2 určite nebude mať 500 hodín príbehu, alebo plnohodnotného obsahu. Techland totiž pred pár dňami zverejnil na sociálnych sieťach správu, že na dokončenie celej hry budete potrebovať 500 hodín. To, samozrejme, hneď rozvírilo diskusiu. Teraz poľské štúdio objasňuje, ako to vlastne myslelo a kedy sa majú hráči pripraviť na 500 hodín hrania hry.

Techland potvrdil, že na dokončenie hlavnej príbehovej kampane vám bude stačiť približne 20 hodín. To je už viac uveriteľné číslo. Ide však len o úplne základ, teda hlavný príbeh ak by ste nerobili nič iné. Ak k tomu pripočítame aj vedľajšie misie, môžu sa hráči tešiť na približne 80 hodinové posedenie pri Dying Light 2: Stay Human. Ako sa teda štúdio dostalo k 500 hodinám, ktorým robilo reklamu?

Jednoducho. Hráči, ktorí chcú Dying Light 2 prejsť úplne kompletne, budú týchto 500 hodín pravdepodobne potrebovať. Ide však o splnenie úplne všetkých výziev a misií, aj tých najmenších, ktoré hra ponúkne. Budete musieť odhaliť každý kúsok mapy, pozbierať všetky kolekcie a skryté predmety, splniť každú misiu a výzvu. Navyše na to, aby ste sa priblížili k 500 hodinám, Techland počíta aj s tým, že hru budete hrať znova uvidíte každý možný koniec a každú dialógovú možnosť. Teda niečo, čo drvivá väčšina hráčov nerobí.

V tomto momente je teda už jasné, že tvrdenie bol skôr marketingový ťah, než skutočnosť. Aj keď sa v hre určite dá utopiť 500 hodín, môžeme očakávať, že väčšina hráčov skončí na spomínaných 80 hodinách alebo tesne okolo stovky. Iba tí najvernejší fanúšikovia to potiahnu na vyššie číslo. Dying Light 2: Stay Human vychádza 4. februára na Xbox, PlayStation a PC.