Ťarcha je preč – Razer predstavuje Viper V2 Pro

Odoberaj novinky cez  Google News
Razer Viper V2 Pro
Zdroj: razer.com

Nová herná myš Razer Viper V2 Pro s hmotnosťou iba 58 g vstupuje na scénu eŠportu s vylepšenými optickými spínačmi myši Gen-3 a novým optickým senzorom Focus Pro 30K.

Spoločnosť Razer, popredná svetová lifestylová značka pre hráčov, dnes predstavila ultraľahkú bezdrôtovú hernú myš Viper V2 Pro, ktorá je až po okraj vybavená exkluzívnymi špičkovými technológiami a navrhnutá ruka v ruke so spätnou väzbou od profesionálnych hráčov eŠportu. Myš Viper V2 Pro je o viac ako 20% ľahšia ako Viper Ultimate a vďaka spínačom novej generácie, lepšej výdrži batérie a úplne novému optickému snímaču Focus Pro 30K nastavuje nový štandard pre súťaže. Ide teda o čisto výkonnú myš, ktorá už získala status legendy eŠportu.

Rýchlejšia. Ľahšia. Smrteľnejšia.

„Starostlivo sme zvažovali každý gram modelu Viper V2 Pro, aby sme sa uistili, že výmenou za nižšiu hmotnosť nedôjde k obmedzeniu iných funkcií. Neuspokojili sme sa s jednoduchým znížením hmotnosti. Pri vývoji myši Viper V2 Pro hrali významnú úlohu ako profesionáli z oblasti ešportu, tak aj širšia komunita užívateľov, ktorí sa zaoberali svojimi pripomienkami, či už sa týkali vylepšenia spínačov a snímačov, alebo niečoho tak jednoduchého, ako je optimalizácia výstupkov bočných tlačidiel.”

Chris Mitchell, vedúci divízie PC Gaming spoločnosti Razer

“Myslím, že táto myš bola stvorená priamo pre mňa. Tvar a hmotnosť mi perfektne padnú do ruky, pripadá mi ako prirodzené predĺženie môjho tela. Nepodobá sa ničomu inému.”

Jimmy “Marved” Nguyen, profesionálny hráč VALORANT za OpTic Gaming

Marved používa prototyp novej iterácie Viperu a nedávno vytvoril rekord v počte zabití počas VALORANT Champions Tour 2022 (VCT) s 35 zabitiami a bol tiež zvolený MVP veľkého finále. OpTic Gaming obsadil prvé miesto turnaja, čím sa nová generácia Viperu zapísala do histórie VALORANT ešte pred debutom produktu.

Špičkový výkon na dosah ruky

Súčasťou modelu Viper V2 Pro je aj nový optický snímač Focus Pro 30K, ktorý dosahuje presnosť rozlíšenia 99,8%. Tento nový výkonný snímač je vybavený funkciami umelej inteligencie, ako sú Smart Tracking, Motion Sync a Asymmetric Cut-off, ktoré zaisťujú maximálny výkon na najvyšších úrovniach hry. Funkcia Asymmetric Cut-off bola vylepšená tak, že podporuje až 26 granulovaných úrovní nastavenia výšky oproti 3 pri predchádzajúcej verzii. Táto širšia škála prispôsobenia umožňuje používateľom nastaviť vzletovú a pristávaciu vzdialenosť, ktorá je vyladená podľa ich herného štýlu.

Myš Viper V2 Pro je vybavená novými optickými spínačmi Razer Optical Mouse Switches Gen-3, ktoré sú príjemnejšie na dotyk a majú ešte dlhšiu životnosť kliknutí, takže sa zaobídu bez problémov s dvojitým kliknutím a bez oneskorenia. Tieto nové spínače sú dimenzované na životnosť až 90 miliónov kliknutí, čo zvyšuje hodnotu ponuky o viac ako 25% oproti životnosti spínačov predchádzajúcej generácie.

Pre profesionálov

“Viper V2 Pro bol od základu vytvorený v spolupráci s najlepšími hráčmi na svete s cieľom poskytnúť im revolúciu, ktorá im umožní zlepšiť ich výkon. V priebehu vývoja myši sme zbierali kritickú spätnú väzbu od našich hráčov a znova a znova sme počuli, že hmotnosť, senzory a spínače sú zďaleka najdôležitejšie. Všetky tri tieto aspekty sme zdvojnásobili a výsledok skutočne hovorí za všetko: vyskúšajte ju a už ju nikdy nepustíte z ruky.”

Flo Gutierrez, riaditeľ Global Esports spoločnosti Razer

Pre profesionálnych hráčov eŠportu je dôležitý každý aspekt hernej myši, až po prispôsobení, ktoré je užívateľovi umožnené. Myš Viper V2 Pro sa teraz dobíja prostredníctvom rozhrania Type-C a je vybavená tlačidlom pre ovládanie DPI na spodnej strane myši, ktoré umožňuje flexibilné nastavenie citlivosti za chodu bez toho, aby bolo nutné sa ponoriť do softvéru. V krabici s myšou Viper V2 Pro sú dodávané ďalšie pásky na úchop predpripravené podľa tvaru myši Viper V2 Pro, nabíjací kábel Razer Speedflex a predlžovací USB kľúč 2,4 GHz HyperSpeed, čo zaisťuje, že každý hráč je pripravený na úspech bez ohľadu na to, ako chce hrať.

Ľahká bezdrôtová herná myš, ktorá dosahuje vysoký výkon, je teraz k dispozícii v čiernej a bielej farbe za cenu 159,99 eur.