Star Wars svet sa rozrastie o viacero nových hier. Čo o nich doposiaľ vieme?

Odoberaj novinky cez  Google News
Na aké hry zo sveta Star Wars sa môžeme tešiť?
Zdroj: pixabay.com

S hrami zo sveta Hviezdnych vojen sa za posledné obdobie roztrhlo vrece. Nejeden fanúšik tak hravo stratil prehľadom o tom, aké hry sa vlastne chystajú. V tomto článku vám preto prinášame prehľad všetkých chystaných hier, pričom samozrejmosťou sú aj všetky informácie, ktoré o nich vieme. Tak nech vás pri čítaní tohto článku sila sprevádza.

1. Star Wars: Hunters

 • Dátum vydania – 2022
 • Platformy – iOS, Android, Nintendo Switch
 • Vývojár – Zynga

Nejde o žiadnu veľkú a dlho očakávanú hru, ako sa to dá napísať o iných hrách v tomto zozname. Ide o hru primárne pre mobilné zariadenia IOS, Android a Nintendo Switch. Pôvodne bola hra naplánovaná na minulý rok, avšak neskôr v novom traileri sme sa dozvedeli o jej odklade pre tento rok 2022. Star Wars Hunters je opísaná ako bojová hra pre viacerých hráčov, ktorá sa odohráva po páde Galaktického impéria. Spojiť má hráčov v reálnom čase do boja v arénach inšpirovaných ikonickými lokalitami Hviezdnych vojen.

Ako už ďalej prezradil posledný trailer, pôjde o zápasy v arénach vo formáte 4v4. V tlačovej správe o hre, ktorú možno nájsť na oficiálnej webovej stránke Star Wars, sa ďalej píše: „Súťažte ako odvážni lovci odmien, hrdinovia Povstania a držitelia padlého Impéria v akčnej hre, ktorá vás vtiahne do rýchleho a vizuálne ohromujúceho konfliktu Star Wars.”

V hre sa objaví mandalorianská postava, droid, bývalý Stormtrooper a čo je možno najdôležitejšie, jeden resp. dvaja Jawovia stojaci na sebe v plášti. Podľa oficiálnej webovej stránky Star Wars: Hunters sa títo dvaja Jawovia spoločne nazývajú Utooni a sú opísaní ako „jawa škrabáci s arzenálom skrytej palebnej sily”. K tejto dvojici sa pridá aj bystrý bojovník temnej strany menom Rieve, impozantná postava Wookiee – ktorá má záľubu v odzbrojovaní droidov – menom Grozz, veteránka Aliancie rebelov menom Zaina a ďalší.

2. Star Wars Eclipse

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – neznáme
 • Vývojár – Quantic Dream

V tomto prípade hovoríme o jednej z najočakávanejších nových hier zo sveta Star Wars. Vyvíja ju štúdio Quantic Dream, ktoré je zodpovedné za tituly ako napríklad Heavy Rain, Detroit: Become Human a Beyond: Two Souls. Hra bola oznámená počas udeľovania cien The Game Awards 2021 a zavedie nás do zlatej éry Republiky v galaxii Star Wars. Prvý teaser nás nadchol. Dôvodom je aj to, že od tejto hry očakávame zložito vetvenú akčnú adventúru. Quantic Dream to totižto takýmto spôsobom robí veľmi dobre, čo potvrdil v hre Detroit: Become Human.

Dátum vydania ešte nie je známy, ale máme podrobnosti o svete, prostredí a príbehu. Dúfali sme, že ďalšie informácie budú odhalené počas E3 2022, ale tá sa podľa predpokladov zrušila. A to tak fyzická ako aj digitálna forma. Namiesto nej však dostaneme množstvo menších či väčších herných podujatí, júnový prehľad nájdete v tomto článku, takže môžeme očakávať, že o titule budú pribúdať ďalšie informácie.

Už teraz vieme to, že hra vám umožní formovať svoj osud v ďalekých končinách Vonkajšieho okraja. Zatiaľ čo na udeľovaní cien Game Awards bola hra označovaná ako „v ranom štádiu vývoja”, koncom roka 2021 sa objavili správy, ktoré naznačovali, že Star Wars Eclipse je zrejme vzdialená minimálne tri až štyri roky od uvedenia na trh.

Ďalšie informácie vychádzajú vzhľadom na minulé projekty Quantic Dream. Preto sa napr. očakáva, že Star Wars Eclipse sa objaví minimálne na PC, PS5 a Xboxe série X, pričom vývojár sľubuje hru, ktorú „možno zažiť mnohými spôsobmi a ktorá vám vloží do rúk osudy viacerých hrateľných postáv”. Trailer Star Wars Eclipse z udeľovania cien Game Awards 2021 neobsahuje žiadne herné zábery, pretože je filmový – obsahuje známe prvky zo sveta Star Wars, ako sú rýchlostné motorky, ľadové planéty, droidi, Jediovia a množstvo mimozemských druhov, napríklad mon calamari, anomidi a neimoidi.

Podľa oficiálnej webovej stránky hry bude jej prostredie Outer Rim zahŕňať aj „doteraz nevidené druhy a planéty, ktoré môžete objavovať”. Hoci sme sa ešte nedočkali záberov z priamo z hry, spoločnosť vydala hromadu mimoriadne krásnych screenshotov zo sveta Star Wars: Eclipse, ktoré ukazujú všetko od súbojov Jediov až po prieskum vesmíru a mnoho ďalšieho.

Hra nás zavedie do „neprebádanej oblasti Vonkajšieho okraja počas éry The High Republic, známej ako zlatý vek Jediov”. To znamená, že sa vrátime stovky rokov pred Skywalkerovu ságu, do obdobia, keď boli Jediovia a Galaktická republika na vrchole svojej moci. Štúdio dodáva, že „táto časť Vonkajšieho okraja je plná príležitostí – a politického napätia, ktoré by mohlo zmeniť štruktúru mieru. Čo urobíte?”

Táto úroveň voľby bude pre príbeh Star Wars: Eclipse kľúčová, najmä preto, že nám umožní „vidieť galaxiu očami ansámblového obsadenia viacerých charizmatických hrateľných postáv, z ktorých každá má vlastnú morálku, osobnosť, motiváciu a vplyv na seba navzájom i na celý príbeh. Každé rozhodnutie, ktoré urobíte, môže mať dramatické následky na vašu cestu,” dodáva Quantic Dream v tlačovej správe. „Spôsob života vo Vonkajšom okraji je ohrozený a vy musíte určiť svoju cestu.” Aj keď sme si už takpovediac zvykli na štýl hier od týchto vývojárov, tí sľubujú, že pôjde pre nich o nový typ, v ktorom sa dočkáme toho, čo im ide najlepšie, ale aj viacerých noviniek.

Star Wars: Eclipse vraj bude tradičnejším akčným zážitkom bez toho, aby sa uskromnilo s výberom a dôsledkami, ktoré vie Quantic Dream tak dobré poskytovať. Štúdio tvrdí, že „budeme mať možnosť robiť rozhodnutia s následkami vďaka mnohým vyústeniam v tomto hlboko rozvetvenom príbehu”, ale ešte len uvidíme, ako môže vyzerať samotná hrateľnosť.

Zaujímavosťou je, že Quantic Dream v skutočnosti otvorilo úplne nové štúdio, aby pomohlo podporiť tento projekt. Parížska centrála bude mať na starosti väčšinu písania a príbehu, zatiaľ čo nový tím v Severnej Amerike – obsadený bývalými vývojármi zo Square Enix Montreal, Eidos Montreal a Ubisoft Montreal – sa bude starať o akciu a dizajn sveta.

Na záver k tejto hre ešte informácia, ktorú vypustil Tom Henderson, známy herný leaker. Podľa neho malo mať štúdio problém s náborom zamestnancov, takže sa odložilo jej vydanie. Tieto tvrdenia vývojári odmietli s tým, že doposiaľ nezverejnili dátum vydania, takže o žiadnom odklade nemôže byť reč. Ako sme už avizovali, s určitosťou si na tento titul ešte pár rokov počkáme.

3. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – PC, PlayStation 5
 • Vývojár – Aspyr

Jediný titul, ktorý nebude treba predstavovať bližšie. Na svete hádam neexistuje hráč, ktorý by legendárny KOTOR nepoznal. Pred siedmimi mesiacmi oznámili vývojárske spoločnosti Aspyr Media, Sony Interactive Entertainment a Lucasfilm Games hru Star Wars: Knights of the Old Republic Remake pre PC a PS5. Odvtedy o hre nepadlo ani slovo od žiadnej z týchto strán, ani informácia, kedy sa to zmení.

Oznamovací trailer bol nejasný, filmový teaser zasa naznačuje, že hra je od vydania ďaleko. Zdá sa však, že to tak v skutočnosti nemusí byť. Špekulácie o potenciálnom dátume vydania hry pochádzajú z úst zasvätenca do Star Wars a leakera z tohto odvetvia, AccountNgt, ktorý teasoval, že hra „snáď [vyjde] budúci rok”. Nie je jasné, nakoľko ide o špekuláciu v mene insidera alebo o skutočné podpichovanie. Inými slovami, nie je jasné, kde končí správa a začína špekulácia. To je, žiaľ, všetko, čo k tejto záležitosti AccountNgt povedal.

Pre tých, ktorí to nevedia: AccountNgt okrem iného prezradil hru Star Wars Eclipse ešte pred jej ohlásením. Medzitým sa postaral aj o najnovšie úniky hier Star Wars, ktoré sa chystajú na GeForce Now. Inými slovami, očividne má nejaký druh prístupu k interným informáciám o Hviezdnych vojnách. Aj napriek tomu ale treba všetky tieto leaky brať s rezervou.

„Vyberte si svoju cestu. Je 4 000 rokov pred Galaktickým impériom a stovky rytierov Jedi padli v boji proti nemilosrdným Sithom,” uvádza sa v oficiálnom popise pôvodnej hry. „Si poslednou nádejou radu Jedi. Dokážete na svojej výprave za záchranou Republiky ovládnuť úžasnú moc Sily? Alebo podľahneš vábeniu temnej strany? Hrdina alebo zloduch, záchranca alebo dobyvateľ… len ty sám rozhodneš o osude celej galaxie!”

Ako fanúšikovia vedia, kde je jeden Sith, tam vždy musí byť aj druhý – v tomto prípade ide o dvojicu Dartha Malak a Revan. Revan bol porazený, na jeho mieste zostal Malak, ktorý sa rúti galaxiou a je na hráčom upravenej postave, aby spolu s niekoľkými Jedajmi, ktorí sú nablízku a pomáhajú, bojovala proti prílivu zla. V pravom RPG štýle sa však tí, ktorí chcú využívať Temnú stranu, môžu cítiť slobodne – ak chcete, môžete sa rozhodnúť prikloniť k ideológii Sithov.

Je to brilantný príbeh, ktorý sa odohráva v rozmanitých lokalitách a s niekoľkými ikonickými postavami, od majstrov Jedi až po vražedných robotických pomocníkov, takže nám verte, keď hovoríme, že ho budete musieť zažiť, keď vyjde. Hra bola považovaná za najlepšiu hru zo sveta Star Wars aká kedy vznikla, až do Star Wars Jedi: Fallen Order, ale niektorí stále tvrdia, že tento titul patrí hre KOTOR.

Hlavný producent Ryan Treadwell zo spoločnosti Aspyr pred časom povedal, že tím je stále “na začiatku vývoja”. Vyššie uvedená upútavka debutovala počas živého vysielania prezentácie spoločnosti Sony, ktorá sa venovala budúcnosti systému PlayStation 5 v septembri 2021, a vyvolala absolútny nával nadšenia, aj preto, že otvorila celú šou. Je to však len krátky teaser trailer a bohužiaľ nekončí žiadnym časovým plánom, kedy môžeme hru očakávať. Vzhľadom na to by sme očakávali, že hra bude uvedená na trh niekedy v roku 2023.

Veľkým otáznikom, ktorý visí nad remakom, je, ako presne sa zmení hrateľnosť. Koniec-koncov, hoci je pôvodný KOTOR obľúbený, jeho bojový systém môže teraz pôsobiť dosť archaicky v porovnaní s modernými aktualizáciami rovnakého ovládania RPG zhora nadol z hier ako Divinity 2 a Baldur’s Gate 3. Dokonca si nemôžeme byť istý ani tým, či sa vôbec ešte dočkáme ťahových súbojov – vývojári zo spoločnosti Aspyr, ktorá sa o remake stará, potvrdili, že chcú zostať verní príbehu pôvodnej hry a prispôsobiť hrateľnosť moderným štandardom. A to môže znamenať čokoľvek.

Ak však odhliadneme od boja, môžeme si byť istí, že stále dostaneme RPG, v ktorom sa môžete pohybovať po rôznych centrách, rozprávať sa s postavami a zbierať úlohy a vybavenie, aby ste mohli neustále zlepšovať svoju partiu.

4. Star Wars Jedi: Survivor 

 • Dátum vydania – 2023
 • Platformy – PC, PlayStation 5, Xbox Series X a S
 • Vývojár – Respawn Entertainment

Hra Star Wars Jedi: Survivor bola oznámená počas podujatia s názvom Star Wars Celebration a vývojárske štúdio Respawn Entertainment nám poskytlo prvý pohľad na očakávané pokračovanie hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Dobrodružstvo z roku 2019 sledovalo padawana Jediho Cala Kestisa, ktorý dokončil svoj výcvik a obišiel imperiálnu inkvizíciu, a Jedi: Survivor bude pokračovať o päť rokov neskôr. Ide o Fallen Order 2 vo všetkom okrem názvu, ďalšiu kapitolu Kestisovej cesty za prežitím temných časov. Oficiálne máme teda potvrdené, že pokračovanie bude sequel.

Ako sme už informovali, v júni a vlastne počas celého leta sa budú konať viaceré herné podujatia, takže by sme sa o chystanom titule mohli dozvedieť viac. Spoločnosť EA ale potvrdila, že jej nová Star Wars hra má vyjsť až budúci rok, takže to reálne môže znamenať aj to, že nič nové nedostaneme. Titul je predsa len ešte pomerne ďaleko. S istotou sa to dozvieme už čoskoro a zatiaľ si poďme zhrnúť čo všetko o tomto pokračovaní už vieme.

Hra Star Wars Jedi: Survivor má vyjsť v roku 2023. Respawn ani LucasFilm Games zatiaľ nepotvrdili konkrétnejší dátum vydania hry. Pohybujeme sa však v podobnom časovom okne ako tomu bolo pri prvom dieli. Star Wars Jedi: Fallen Order odhalila spoločnosť EA na podujatí Star Wars Celebration v roku 2018 a neskôr bola vydaná v novembri 2019. Vzhľadom na to, že vývojárske štúdio Apex Legend už tri roky usilovne pracuje na hre Jedi: Survivor, zdá sa teda rozumné očakávať, že pokračovanie pristane na jeseň 2023.

Spoločnosť Respawn potvrdila, že hra vyjde na PC, PS5 a Xbox Series X. Riaditeľ hry Stig Asmussen hovorí, že funkcie next-gen, ako je napríklad ray tracing v reálnom čase, umožňujú spoločnosti pracovať „s vernosťou, ktorá je ďaleko za hranicami všetkého, čo sme kedy predtým vytvorili”. Rozhodnutie zrušiť podporu pre PS4 a Xbox One tiež umožní vývojárom skrátiť načítavacie obrazovky a časy a investovať do podpory haptickej spätnej väzby ovládača DualSense na PS5.

Hra Star Wars Jedi: Survivor bola prekvapivým oznámením počas Star Wars Celebration v roku 2022. Debutový trailer udáva tón temného dobrodružstva, v ktorom je navrátivší Cal Kestis po rokoch neustáleho prenasledovania zo strany Impéria výrazne vyšťavený. Trailer potvrdzuje, že BD-1 bude pri tom, a zároveň naznačuje, že svetelný meč, s ktorým sme strávili toľko času, rovnako ako aj loď Stinger Mantis, nie je v najlepšej forme, respektíve boli Cal-ovi odcudzené. Príbeh bude pokračovať päť rokov po udalostiach z Jedi: Fallen Order. Cal Kestis obetoval šancu obnoviť rád Jedi, aby ochránil deti citlivé na Silu pred Impériom.

Vývojári sľubujú udať v pokračovaní temnejší tón, pretože Cal musí urobiť „čokoľvek, aby zostal nažive”, ako jeden z posledných Jediov v Galaxii. Riaditeľ hry Stig Asmussen dráždi vyhlásením, že to môže znamenať „nadväzovanie kontaktov s ľuďmi, ktorí by v iných časoch mohli byť považovaní za neadekvátnych a neprijateľných”, čo ďalej odráža temné časy, v ktorých sa Cal a jeho spoločníci nachádzajú.

Cal Kestis bol vytvorený podľa vzoru svojho hlasového herca Camerona Monaghana. Monaghan sa od svojho hereckého debutu vo filme Kameň mudrcov v roku 2002 objavil v nespočetnom množstve filmov a televíznych seriálov, pričom tento herec je azda najznámejší vďaka úlohe Iana Gallaghera v seriáli Shameless a vďaka postave dvojčiat Jeromea a Jeremiaha Valeskovcov v seriáli Gotham, ktorí slúžia ako predloha pre Jokera.

Spoločnosť Respawn možno má dobrý dôvod na to, aby podobizeň Cala Kestisa tak presne vychádzala z herca Camerona Monaghana. Hra Star Wars Jedi: Survivor sa má odohrávať v kľúčovom období časovej osi Star Wars, pričom jej udalosti spadajú do rovnakého časového obdobia ako seriály Andor a Obi-Wan Kenobi od Disney.

Už niekoľko týždňov sa šíria fámy, že Monaghanova Kestis sa má objaviť v Obi-Wanovi, čo ešte podporil Ewan McGregor, ktorý uviedol, že jeho seriál Disney+ musí „korešpondovať” s udalosťami a lore z videohier. Vzhľadom na význam Inkvizítorov v hrách Star Wars Jedi a vzhľadom na to, že Obi-Wan prišiel do kontaktu s preživšími Jedajmi počas seriálu Obi-Wan Kenobi, sa určitý stupeň prepojenia zdá byť pravdepodobný.

Spoločnosť Respawn zatiaľ verejnosti neukázala zábery z hrania Star Wars Jedi: Survivor, ale štúdio sa vyjadrilo k svojmu prístupu k boju a postupu. Riaditeľ hry Stig Asmussen potvrdil, že Respawn „využíva pokročilú technológiu” PS5 a Xboxu série X na „vytvorenie dynamickejšieho boja Jediov”. Dodáva, že „Jedi: Survivor rozšíri dynamický boj série novými a inovatívnymi spôsobmi. Aby Cal prežil, musí sa naučiť nové zručnosti a rozvíjať svoje spojenie so Silou.” Tomu, že titul bude lepší po každej stránke, vďačíme aj tomu, že hra nevyjde na minulú generáciu konzol.

Vývojári pritom o Fallen Order 2 premýšľali už počas vývoja prvej hry. Nakoniec sa rozhodli ponechať prvky, ako sú nové bojové postoje, pre pokračovanie. Takisto to vyzerá, že Respawn sa vráti k metroidvánskemu dizajnu štruktúr sveta a úrovní, keďže štúdio sa ich snaží „rozšíriť a urobiť živšími, než boli v minulosti”. Netreba hádam dodávať, že postava, ktorá sa objavila na konci teaseru v nádrži, na ktorú Cal hľadí rozprúdila doslova fanúšikovsky veľký tresk.

5. Star Wars FPS od Respawn

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – neznáme
 • Vývojár – Respawn Entertainment

Spolu s Star Wars Jedi: Survivor spoločnosť Respawn vyvíja úplne novú strieľačku z pohľadu prvej osoby. Vývoj FPS vedie Peter Hirschmann, bývalý viceprezident pre vývoj v LucasArts a výkonný producent pôvodných hier Battlefront. Hirschmann pritom nedávno režíroval VR strieľačku Medal of Honor od spoločnosti Respawn: Above and Beyond.

Podrobnosti o titule sú síce skromné, ale Hirschmann poskytol niekoľko náznakov o tom, čo môžeme od strieľačky očakávať. „Vždy som sa inšpiroval klasickými titulmi Star Wars Dark Forces a Dark Forces II. Nikdy som nezabudol na emócie a vzrušenie, ktoré som pociťoval pri hraní FPS vo vnútri univerza Hviezdnych vojen. Pre mnohých z nás v tíme sú to určujúce zážitky a sú vodiacim svetlom pre tento nový projekt.”

Na strieľačku bude spolu s ďalšími dvoma projektmi spoločnosti Respawn v oblasti Star Wars dohliadať zakladateľ štúdia Vince Zampella. Vo všeobecnosti sa o hre vie zatiaľ veľmi málo a ide skôr len o malé kúsky skladačky. Jednou z nich je aj informácia o pracovnom mieste. Spoločnost Respawn Entertainment hľadala vedúceho bojového dizajnéra so skúsenosťami v Unreal Engine 5. Samo o sebe nám táto informácia veľa neprezradí s určitosťou však môžeme povedať, že pôjde o jednu z najlepšie vyzerajúcich hier zo sveta Star Wars, nakoľko bude robená na novom engine.

6. Star Wars stratégia od Respawn

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – neznáme
 • Vývojári – Bit Reactor, Respawn Entertainment

Posledným z trojice projektov Star Wars spoločnosti Respawn je strategická hra. O tomto titule je ešte menej informácii ako o predchádzajúcej FPS. Spoločnosť Respawn bude hru produkovať, zatiaľ čo vývoj vedie štúdio Bit Reactor, ktoré vedie 20-ročný veterán spoločnosti Firaxis, Greg Foertsch a ďalší bývalí vývojári XCOMu Tí pritom štúdio založili začiatkom tohto roka. Foertsch však povedal, že štúdio sa zameriava na „skutočné zmazanie hranice medzi tým, čo je strategická hra a čo je akčná”. Vzhľadom na to, že vznik štúdia bol oznámený len 19. januára, na debut Bit Reactor si pravdepodobne ešte chvíľu počkáme, rovnako ako aj na tento titul.

7. Star Wars Projekt Ragtag

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – neznáme
 • Vývojár – Skydance New Media

Názov titulu už oficiálne nie je platný, ako aj samotná hra. Ako to niekedy býva, projekt zanikol. Amy Hennigová však dostane ďalšiu šancu na hru zo sveta Star Wars, keďže režisérka Uncharted 2 bude so svojím tímom v Skydance New Media pracovať na novom projekte Star Wars. Nevieme žiadne podrobnosti o tom, o aké časové zasadenie alebo postavy by sa mali v hre vyskytnúť. Isté je len to, že projekt predstavuje veľký návrat pre Hennigovú.

Tá predtým pôsobila v EA, kde dohliadala na chystaný titul Star Wars Project Ragtag, ktorý bol slávne odloženy a a neskôr zrušený spolu so zatvorením Visceral Games. Hennigovej spoločnosť Skydance New Media tiež spolupracuje s Marvelom na originálnom projekte.

8. Star Wars Open-World z dielne Ubisoftu

 • Dátum vydania – neznámy
 • Platformy – neznáme
 • Vývojár – Massive Entertainment

Začiatkom roka 2021 oznámili spoločnosti Ubisoft a Lucasfilm Games projekt Star Wars s otvoreným svetom, čím oficiálne ukončili dlhoročnú exkluzivitu EA na videohry Star Wars. Projekt je vo vývoji v Massive Entertainment spoločnosti Ubisoft (The Division, Avatar: Frontiers of Pandora) pod vedením Juliana Gerightyho, ktorý vedie The Division 2. Pôjde o príbehové dobrodružstvo s otvoreným svetom postavené na vlastnom engine Snowdrop spoločnosti Massive. Generálny riaditeľ spoločnosti Ubisoft Yves Guillemot povedal, že pôjde o „originálne dobrodružstvo z prostredia Hviezdnych vojen, ktoré sa líši od všetkého, čo bolo doteraz vytvorené”.

Okolo tohto tituli však nepanuje práve najvľúdnejšia nálada. V polovici marca oznámil výkonný riaditeľ spoločnosti Massive Entertainment, David Polfeldt, svoj odchod zo spoločnosti. Aby toho nebolo málo, Polfeldt sa tak rozhodol po tom, čo si už zobral šesťmesačnú dovolenku.

Žiaľ, zdá sa, že fanúšikovia si na ďalšiu hru zo série budú musieť ešte chvíľu počkať. Dočkať by sme sa jej mohli okolo roku 2025. Vlastný engine umožňuje vývojárskemu tímu rýchlo a efektívne pracovať s vytvorenými prostriedkami. Spoločnosť je pritom známa tým, že vo svojich hrách vytvára obrovské svety a Snowdrop umožňuje Ubisoftu efektívne zaľudňovať svoje tituly. Ako sa ukázalo v hre The Division 2, engine umožňuje aj dynamický cyklus dňa a noci s vylepšeným osvetlením.

Spoločnosť oznámila, že pomocou Snowdropu vyvíja aj hru Avatar: Frontiers of Pandora. Tento titul vyjde  ešte pred Hviezdnymi vojnami, takže fanúšikovia majú možnosť vidieť, ako môže hra vyzerať v budúcnosti. Práve Avatar momentálne „zožiera“ najviac pracovnej sily, keďže sa blíži jeho vydanie. Po jeho vydaní sa predpokladá, že množstvo zamestnancov sa presunie práve k projektu Star Wars.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov