Spoločnosť FromSoftware má novú hru v „záverečnej fáze” vývoja

Odoberaj novinky cez  Google News
FromSoftware a riaditeľ Elden Ring
Zdroj: wccftech.com

Mohli by ste si myslieť, že po vydaní takého obrovského titulu, akým je Elden Ring, si spoločnosť FromSoftware dá rok alebo dva pauzu. Ale zrejme nie, pretože riaditeľ Elden Ring, Hidetaka Miyazaki nedávno v rozhovore pre jednu japonskú stránku povedal, že ďalšia hra štúdia je v záverečnej fáze vývoja.

Vyjadrenie prišlo v odpovedi na otázku o rozhovore z roku 2018, v ktorom Miyazaki povedal, že dve z 3,5″hier, na ktorých štúdio pracuje, sú stále neoznámené – Sekiro: Shadows Die Twice je treťou, zatiaľ čo exkluzívna hra pre PSVR Déraciné predstavuje 0,5 hry. Jednou z neoznámených hier bol Elden Ring, zatiaľ čo druhá zostáva neoznámená, ale možno čoskoro uzrie svetlo sveta.

Vývoj je v súčasnosti v záverečnej fáze,” povedal Miyazaki.

Hoci neponúkol žiadne indície o tom, čo by to mohlo byť za hru, jedna z pretrvávajúcich fám hovorí, že spoločnosť FromSoftware pracuje na novej hre Armored Core. V januári údajný spotrebiteľský prieskum naznačil, že Miyazaki stojí na čele nového dielu série, zatiaľ čo následne uniknuté screeny naznačili, že vývoj je dosť ďaleko.

Okrem tohto projektu, nech už je akýkoľvek, Miyazaki už zrejme začal pracovať na svojej ďalšej hre a myslí aj na ešte vzdialenejšie projekty: V „strednodobom až dlhodobom horizonte” by podľa jeho slov „rád pracoval na abstraktnejšej fantasy, než na čomkoľvek, čo sme robili v minulosti“, čo je trochu divoká predstava vzhľadom na snovú cestu nebom a peklom, ktorou je Elden Ring.

Miyakazi vysvetlil, že počas vývoja predchádzajúcich hier spoločnosti FromSoftware, vrátane Elden Ring, zostali na podlahe všetky druhy zaujímavých „nápadov a obrazov”, pretože sa jednoducho nehodili pre aktuálne pripravovaný projekt a on by s nimi rád niečo urobil.

Mijazaki nie je jediný, kto má v spoločnosti FromSoftware čo robiť „Okrem titulov, ktoré režírujem, vyvíjame niekoľko titulov od iných režisérov než odo mňa, ale ešte nie sme vo fáze, keď sa môžem podeliť o nejaké podrobnosti,” povedal. A našťastie tiež ubezpečil fanúšikov hry Elden Ring, že aktualizácie budú pokračovať.