Španielska La Liga bude mať nového hlavného sponzora. Pôjde o tvorcu športových videohier

Odoberaj novinky cez  Google News
La Liga bude mať nového sponzora
Zdroj: logolynx.com

Videoherný svet už dávno nežije v uzavretej bubline. Práve naopak. Je súčasťou našich každodenných životov. Dokazovať to má aj nasledujúca správa, s ktorou prišiel španielsky denník Marca.

Podľa neho by sa od leta 2023 mala stať titulárnym sponzorom najvyššej španielskej futbalovej súťaže, La Ligy, spoločnosť EA Sports. Firma, ktorá je v hernom svete dobre známa, a ktorá sa špecializuje práve na športové hry, by po ročníku 2022/2023 mala nahradiť banku Santander. Tá má zmluvu s La Ligou už iba na jeden rok, v roku 2016 na tejto pozícii nahradila inú bankovú inštitúciu BBVA.

Vedenia La Ligy a EA Sports už mali podpísať viacročnú zmluvu. Obe strany však informácie doposiaľ nepotvrdili. Podľa informácií španielskeho denníka Marca, by nové partnerstvo malo priniesť lige 30 miliónov eur za jednu sezónu.

Zaujímavosťou je, že najvyššia španielska futbalová súťaž bude mať hlavného partnera zo zahraničia. Doteraz nimi boli iba domáce spoločnosti.

Na záver len dodáme, že tieto informácie sa na verejnosť dostávajú v čase, keď EA Sports len nedávno ukončila dlhodobú spoluprácu s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA). Po dlhých rokoch tak svoju futbalovú hru premenuje na EA Sports FC. Stane sa tak práve od „sezóny“ 2023/2024, kedy by mala prevziať aj sponzorstvo La Ligy.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov