Space Tail: Every Journey Leads Home – krásny príbeh o vesmíre a sebapoznaní vyjde na jeseň 2022

Odoberaj novinky cez  Google News
Space Tail
Zdroj: Longterm Games

Spoločnosť Longterm Games oznamuje svoj prvý titul – vesmírny príbeh o sebapoznaní a pochopení okolitého sveta, Space Tail: Every Journey Leads Home. V tejto 2.5D hre prechádzame príbehom psa menom Bea, vyslaného do vesmíru, ktorý spolu s hráčmi prežíva epické dobrodružstvá a stretáva menej, ale aj viac priateľských tvorov z vesmíru.

Príbeh pre fanúšikov titulov ako Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo a Journey je inšpirovaný skutočnými udalosťami, keď sa ľudia pokúšali dobyť vesmír a práve s tým začínali, aby bolo jasno. Skôr než ľudia sami preskúmali vesmír, dláždilo im cestu ku hviezdam veľa zvierat – boli to tie, ktoré zblízka videli to, s čím sa veľa ľudí stretla až po rokoch. Bohužiaľ veľa z nich túto cestu neprežilo… okrem Bey.

Hrateľnosť v Space Tail: Every Journey Leads Home je založená na troch mechanizmoch: zmysly, vzťahy a spoločníci.

  • Zmysly – Bea nie je superpes. Nemá žiadne nadľudské – presnejšie povedané: superpsie – schopnosti. Rovnako ako každý iný pes sa môže spoľahnúť iba na svoje zmysly: čuch, zrak a sluch. To sú hlavné základy mechaniky zvanej “detektívny režim”, ktorá jej pomôže dosiahnuť cieľ a ochrániť pred nebezpečenstvom. V neznámom prostredí sa môže spoľahnúť iba na svoje vlastné zmysly a inštinkt.
  • Vzťahy – Počas svojej cesty sa Bea stretne s mnohými mimozemšťanmi. Niektorí z nich budú priateľskí, iní budú Beu považovať za nebezpečenstvo. Hráči môžu s tvormi komunikovať a dorozumievať sa prostredníctvom dialógového systému – založeného na správaní psov – a vytvoriť si tak puto, nájsť spoločnú reč a vzájomne si pomáhať. Je však potrebné byť veľmi opatrný, pretože každá akcia bude mať svoje následky.
  • Spoločníci – Pri cestovaní po rôznych svetoch sa Bea spriatelí s dvoma entitami: Comet Rose a robot 8088Y. Budú ju sprevádzať takmer celou hrou, pomáhať jej riešiť hádanky a zachraňovať ju z ťažkostí a nakoniec ovplyvnia aj koniec hry. Každý spoločník má jedinečné schopnosti, ktoré bude musieť hráč v napätom okamihu v hre použiť.

“Space Tail by mal v prvom rade prinášať zábavu, ale aj nútiť hráča premýšľať, pretože nejde o jednoduchý príbeh o psovi vo vesmíre. Je to naša pocta každému zvieraťu, ktoré vedie ľudí ku hviezdam, a naša cesta do čias, keď každý z nás hral retro plošinovky.”

Robert Ogłodziński, výkonný producent v spoločnosti Longterm Games

Space Tail: Every Journey Leads Home bude skvelou hrou pre všetkých – mladých aj starých. Preveria vaše schopnosti logického myslenia a kreativity, hádanky však nebudú odvádzať pozornosť od príbehu v pozadí. Práve táto časť hry bude dôležitá – vznikla v spolupráci s Łukaszom Palkowskim, oceňovaným poľským režisérom a scenáristom. Dobrodružstvo Bey zažijete so soundtrackom od dvoch, kritikou uznávaných poľských skladateľov, Jana Sanejka a Bartosza Chajdeckiho, a hra samotná vznikla v spolupráci so spoločnosťou Enjoy Studio S.A.

Táto akčná hra bude k dispozícii na platforme Steam a Nintendo Switch a v blízkej budúcnosti aj na konzolách súčasnej a predchádzajúcej generácie.