Sony „vracia úder“ Microsoftu a kupuje Bungie

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony
Zdroj: playstationlifestyle.net

Sony Interactive Entertainment dnes oznámilo dohodu o kúpe spoločnosti Bungie. Kontrakt má mať hodnotu 3,.6 miliárd dolárov.

Tvorcovia Halo a Destiny sa týmto krokom spájajú so Sony, pričom si majú ponechať svoju multi-platformovú nezávislosť. „Bungie vyrába hry s vynikajúcou technológiou, pričom ich hranie je nesmierne zábavné. Majú tiež bezkonkurenčnú oddanosť komunitám, ktoré hrajú ich hry. Všetci v PlayStation a PlayStation Studios budú nadšení z toho, čo môžeme zdieľať a čo sa od nich môžeme naučiť.” Uviedol Hermen Hulst, hlava PlayStation Studio.

Chýbať nemôže pochopiteľne ani reakcia z opačnej strany. CEO Bungie, Pete Parsons, na margo dohody uviedol: „V Sony sme našli partnera, ktorý nás bezpodmienečne podporuje vo všetkom, čím sme, a ktorý chce urýchliť našu víziu vytvárať zábavu pre celé generácie. A to všetko pri zachovaní kreatívnej nezávislosti, ktorá bije v srdci Bungie. Rovnako ako my, aj Sony verí, že herné svety sú len začiatkom toho, čo môžeme tvoriť. Spoločne zdieľame sen o vytváraní a podpore ikonických franšíz, ktoré spájajú priateľov na celom svete, rodiny naprieč generáciami a fanúšikov na rôznych platformách a médiách zábavy.”

Začiatok tohto roka tak začína vojnou, kto bude najväčším video-herným vydavateľom. Po obrovskej kúpe zo strany spoločnosti Microsoft, o ktorej sme vás upozornili nedávno, Sony touto kúpou naznačuje, že sa nebude len prizerať. I keď spočiatku sa mohlo zdať, že im ušiel vlak, tak teraz môžeme dúfať že spoločnosť kopne do vrtule. Pre nás zákazníkov/hráčov je konkurenčný boj len dobré znamenie.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov