Sony predstavilo nový vernostný program – PlayStation Stars

Odoberaj novinky cez  Google News
Sony PlayStation
Zdroj: digitaltrends.com

Počas 27-ročnej histórie našej spoločnosti nás neustále dojímalo, ako zmysluplné herné zážitky dokážu hráčom vytvoriť príjemné spomienky na celý život. Všetci v PlayStation máme mimoriadnu radosť z vytvárania jedinečných produktov a zážitkov, ktoré potešia našich fanúšikov. Patrí sem všetko od našich konzol a kritikou uznávaných hier cez komunitné výzvy, ako sú Seize the Throne a Treat Codes, až po digitálne a živé podujatia vrátane State of Play.“ Takto znejú úvodné slová od spoločnosti PlayStation o ich novom venostnom programe.

Dnes vám s potešením predstavujem PlayStation Stars, úplne nový vernostný program, ktorý oslavuje vás, hráčov, za to, že ste s nami na tejto stále rastúcej hernej ceste. Do programu PlayStation Stars sa budete môcť bezplatne zapojiť hneď, ako bude spustený ešte v tomto roku. Keď sa stanete členom, budete získavať odmeny absolvovaním rôznych kampaní a aktivít.“ pokračoval vice prezident Grace Chan.

V našej kampani “Mesačná registrácia” stačí, ak si zahráte akúkoľvek hru, aby ste získali odmenu, zatiaľ čo v iných kampaniach budete musieť vyhrať nejaké turnaje, získať konkrétne trofeje alebo dokonca byť prvým hráčom, ktorý získa platinovú trofej v hitovom titule vo vašom miestnom časovom pásme.“

Všetci členovia PlayStation Stars budú mať možnosť získať vernostné body. Body sa budú dať uplatniť v katalógu, ktorý môže zahŕňať prostriedky z peňaženky PSN a vybrané produkty obchodu PlayStation Store. Ďalšou výhodou bude, že členovia služby PlayStation Plus zaregistrovaní v službe PlayStation Stars automaticky získajú body za nákupy v obchode PlayStation Store.

V rámci služby PlayStation Stars tiež predstavujeme nový typ odmeny s názvom “digitálne zberateľské predmety”. Zberateľské predmety sú rovnako rozmanité ako naše portfólio produktov a franšíz. Sú to digitálne reprezentácie vecí, ktoré majú fanúšikovia PlayStation radi, vrátane figúrok obľúbených a ikonických postáv z hier a iných foriem zábavy, ako aj cenených zariadení, ktoré využívajú históriu inovácií spoločnosti Sony. Vždy sa nájde nový zberateľský predmet, ktorý môžete získať, mimoriadne vzácny zberateľský predmet, o ktorý sa môžete usilovať, alebo niečo prekvapivé, čo môžete zbierať len tak pre zábavu.“

Dúfame, že tento nový program vám pripomenie minulé herné spomienky a zároveň vás nadchne pre budúcnosť so systémom PlayStation a pripomenie herné éry, ktoré sme spoločne vytvorili, vytýči nové cesty na objavovanie a spojí hráčov na globálnych oslavách. Toto je len začiatok programu PlayStation Stars, ktorý sa bude časom ďalej vyvíjať. V súčasnosti vykonávame niekoľko prvých testov tohto programu pred jeho spustením, ku ktorému dôjde v priebehu tohto roka v rámci postupného regionálneho zavádzania.“

Toľko k PR oddeleniu Sony voči novej bezplatnej službe. Dalo sa očakávať, že Sony resp. PlayStation bude musieť niečo vymyslieť. Svojím hráčom totiž spoločnosť dávala dlhé roky pocit výnimočnosti, jedinečnosti a exkluzivity. To sa do značnej mieri zmenilo prístupom Sony voči exkluzívnym titulom konzol PlayStation, ktoré postupne začínajú vydávať aj na PC.

Do značnej miery sa nie je čomu čudovať. Kvalitné tituly od vývojárov Sony majú rozhodne potenciál zarobiť omnoho viac. V konečnom dôsledku zarobí viac Sony, vývojári, zamestnanci a snáď sa to odzrkadlí aj na kvalitnejších tituloch pre nás samotných hráčov. Na druhej strane je množstvo ľudí, ktorí si konzolu od Sony kupovali práve kvôli týmto titulom a tak ich záujem o ďalšiu môže klesnúť.

A práve tu sa otvorila nová „diera“, ktorú sa Sony očividne snaží zaplniť. Mnohí si mysleli, že práve nové rozšírenie PlayStation Plus bolo a malo byť čiastočne nový lákadlom pre týchto hráčov. Očividne však spoločnosť nechce ostať len pri tom a skutočne sa snaží navrátiť určitú výnimočnosť hráčom konzoly PlayStation. Papier však veľa znesie a aká bude v skutočnosti nová bezplatná služba PlayStation Stars a či bude mať nejaký potenciál sa dozvieme až keď tu služba skutočne bude.