Slovenský Way of the Hunter sa ukazuje cez dobre vyzerajúci gameplay

Odoberaj novinky cez  Google News
Way of the Hunter, slovenská hra vyjde už v auguste
Zdroj: Steam

Aj Slováci vedia vytvoriť hru, ktorá môže preraziť aj za hranicami našej malej krajiny. Najnovšie to dokazuje titul od vývojárov z Nine Rocks Games, ktorí už o pár týždňov sprístupnia lovecký titul Way of the Hunter.

Štúdio, ktoré patrí pod hlavičku THQ Nordic, na titule pracuje už nejaký čas. A zatiaľ čo doposiaľ sme v rámci videí mohli vidieť najmä prírodu, najnovšia prezentácia sa týka čistokrvných gameplay záberov. A ruku na srdce, vyzerajú viac než dobre.

Video sa sústredí na lov od začiatku do konca. Teda najskôr sa musíme po prírodnej rezervácii presunúť našim autom. Následne musíme korisť vystopovať. K tomu slúži hneď viacero herných mechaník, ktoré ukazujú nielen stopy, ale taktiež aj zvuk.

Keď sme našli obeť, je čas na to najdôležitejšie. Vytiahnuť pušku, zadržať dych a vystreliť. Ak sa nám nepodarí zviera zabiť okamžite, musíme ešte sledovať krvavú stopu k usmrtenému zvieraťu. Po jeho nájdení sa zobrazí pomerne komplexná štatistika o vzdialenosti a samotnom zásahu. Zviera potom môžeme vystaviť v našej chate.

Fanúšikovia sú zatiaľ z hry nadšení a dúfajú, že v porovnaní s ostatnými zástupcami tohto žánru dopadne dobre. To sa dozvieme už o niekoľko týždňov, hra Way of the Hunter sa na pulty obchodov dostane 16. augusta pre PC, Xbox Series a PlayStation 5.