Rozšírenie pre Forza Horizon 5 príde v júli tohto roka

Odoberaj novinky cez  Google News
Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC
Zdroj: purexbox.com

Po nedávnom úniku informácií potvrdila prezentácia Xboxu a spoločnosti Bethesda podrobnosti o prvom rozšírení pre hru Forza Horizon 5, ktorá vychádza 19. júla. A nemalo by byť prekvapením, že sa vracia jedno z najpopulárnejších rozšírení z Forza Horizon 3.

Rozširujúci balíček Hot Wheels zmení už aj tak zábavné preteky Forza Horizon 5. Vďaka oranžovým plastovým slučkám, ktoré sa vinú okolo aktívnych sopiek a mrazivých pustín v hre, sa môžete zoznámiť s celým radom nových tratí. Trailer ukázal typy povrchov vrátane antigravitačných dlaždíc a boostov, vďaka čomu sú preteky v hre Horizon ešte rozmanitejšie, pretože sa v nich miešajú rôzne typy pretekov s novými vlastnosťami tratí.

Podľa zoznamu balíkov rozšírení hry v obchode Xbox Store má hra Forza Horizon 5 dostať minimálne dva balíky rozšírení. Očakáva sa, že každé rozšírenie prinesie nové lokality, vozidlá a herné zvraty. Je určite zrejmé, že to platí aj pre toto prvé rozšírenie Hot Wheels.

Hry Forza Horizon sa v minulosti dočkali viacerých dobre hodnotených rozšírení DLC, vrátane tých, ktoré pridávali obsah s tematikou Hot Wheels a Lego. V druhom prípade DLC premenilo samotný svet – autá, budovy, stromy a všetko – na Lego, čím vytvorilo rozhodne iný druh pretekárskeho zážitku. Hra Horizon 5 bola vydaná minulý rok a je dostupná v službe Game Pass, hoci obsah DLC nie je predplatiteľom služby Game Pass ponúkaný zadarmo. Namiesto toho si ho musíte kúpiť samostatne alebo vlastniť prémiovú edíciu hry.