Rockstar Games zverejnilo stovky nových pracovných ponúk

Odoberaj novinky cez  Google News
Rockstar Games
Zdroj: opattack.com

Pravdepodobne ste už počuli, že spoločnosť Rockstar pracuje na „novom prírastku do série Grand Theft Auto“, ktorý až do získania riadneho a oficiálneho názvu nazývame Grand Theft Auto 6 . Očakávame, že vydanie je ešte ďaleko, optimisticky v roku 2024 a pre hráčov na PC možno ešte neskôr. Zdá sa však, že práce na projekte sa rozbiehajú na plné obrátky, pretože Rockstar veľmi náhle hľadá ľudí.

Na kariérnej stránke spoločnosti Rockstar sú uvedené najrôznejšie voľné pracovné miesta v jej štúdiách po celom svete, ale skutočne zaujímavý je zoznam pracovných miest zverejnených na Hitmarker, kariérnej stránke venovanej pracovným miestam v oblasti hier a esportu. Na stránke je uvedených neuveriteľných 226 pracovných miest v spoločnosti Rockstar, pričom všetky boli zverejnené za posledný mesiac. V skutočnosti sa 75 z týchto nových pracovných ponúk objavilo za 24 hodín.

Ponuky pokrývajú širokú škálu odborov, od koordinátora produkcie v Dundee až po Senior Product Manager, Social v New Yorku, Game Tester v Bangalore, Animation R&D Programmer: a Microsoft SQL Server Developer v Andoveri – a to je všetko len z prvej z ôsmich strán. Bohužiaľ, žiadny z týchto zoznamov, neodhaľuje nič o hre Grand Theft Auto 6, ale naznačuje, že spoločnosť Rocktar nemá v úmysle v dohľadnej dobe zatvoriť dvere GTA Online: Niekoľko pracovných ponúk sa týka pokračujúcej podpory sociálneho klubu Rockstar a jeho online hier.

Je možné, že Rockstar priberá všetkých týchto ľudí na palubu kvôli niečomu úplne inému. Možno sa vráti Manhunt alebo sa konečne dočkáme nového Bully, na ktoré všetci čakáme; osobne by som rád videl nový Midnight Club. Rockstar Table Tennis 2? Jasné, prečo nie. Ale majte na pamäti, že je to už desať rokov, čo Rockstar vytvoril hru, ktorá nebola ani GTA, ani Red Dead, a začiatkom tohto mesiaca Rockstar oznámil koniec „veľkých” aktualizácií obsahu Red Dead Online – konkrétne preto, že sústreďuje zdroje na Grand Theft Auto 6.

Je to síce málo pravdepodobné, ale je možné, že o niekoľko týždňov by sme sa mohli dozvedieť viac o stave GTA 6. Materská spoločnosť Rockstar, Take-Two Interactive, oznámi svoje finančné výsledky za prvý štvrťrok finančného roka 2023 8. augusta.