Rockstar Games sa sústredí na vývoj nového GTA

Odoberaj novinky cez  Google News
Red Dead Online
Zdroj: rockstargames.com

Úspech Grand Theft Auto Online je pre celý herný priemysel bezprecedentný. Existuje len niekoľko hier, ktoré si dokázali udržať obrovské davy hráčov po celé roky, ale pre GTA to znamenalo predovšetkým predávanie ďalších a ďalších kópií a obrovské zisky nielen pre Rockstar.

Komunita preto očakávala, že sa štúdio bude snažiť tento úspech replikovať aj v Red Dead Redemption 2. To sa ale nepodarilo.

Ešte smutnejšou správou však je, že spoločnosť Rockstar s tým neplánuje nič robiť. Ako sa dozvedáme z novej tlačovej správy, štúdio sa rozhodlo drasticky obmedziť podporu multiplayerového režimu Red Dead Online a presunúť svoje zdroje na vývoj nového titulu Grand Theft Auto.

V dôsledku toho už RDO nebude dostávať žiadne väčšie aktualizácie obsahu a zvyšok vývojárskeho tímu sa bude viac sústrediť na menšie režimy, ako sú nové misie Telegram alebo pravidelné mesačné udalosti. Cieľom je poskytnúť dlhodobú zábavu hráčom všetkých úrovní, ale zároveň sa vyhnúť tematickým aktualizáciám, ktoré sú veľmi náročné na zdroje.

V príspevku na blogu sa štúdio venovalo aj hre GTA Online a prisľúbilo ďalšie aktualizácie, ktoré sa okrem nových funkcií pre majiteľov podnikov zameriavajú aj na dlhodobé problémy, medzi ktorými je na prvom mieste nadupaný Oppressor Mk II.

Rockstar tiež prisľúbil jednoduchší spôsob nákupu občerstvenia a brnenia a ďalšie vylepšenia herného zážitku. Ani tu však vývojári nespomínajú ďalší veľký prírastok, takže aj tu sa väčšina síl pravdepodobne sústredí na vývoj Grand Theft Auto VI, ktorého nároky na očakávania hráčov sú obrovské.