Režisér Fallout: New Vegas pracuje na novom projekte

Odoberaj novinky cez  Google News
Pentiment
Zdroj: youtube.com

Josh Sawyer, režisér známej hry spomínanej v nadpise tohto článku, pracuje na novom projekte. Po tom, čo v roku 2018 dokončil Pillars of Eternity 2: Deadfire, sa jeho kroky ubrali k ďalšiemu titulu. Ide o RPG Pentiment.

V mnohých ohľadoch znie Pentiment ako naratívna RPG v duchu Disco Elysium, kde pozadie a skúsenosti, ktoré dáte svojej postave, ovplyvňujú širší príbeh o komunite, ktorú skúmate.

„Hra Pentiment sa odohráva v Bavorsku v 16. storočí a zavedie hráčov na príbehovú cestu očami umelca Journeymana Andreasa Malera v čase veľkých sociálnych nepokojov. Pod vedením herného režiséra Josha Sawyera túto hru oživuje talentovaný tím inšpirovaný iluminovanými rukopismi, drevorytmi a samotnou históriou,” uvádza sa v oficiálnom popise. Očakáva sa, že to bude vskutku pikantné, keďže 16. a 17. storočie v Bavorsku je, jemne povedané, horúci chaos.

Názov Pentiment môže odkazovať na Pentimento, termín historikov umenia pre prítomnosť skorších foriem a ťahov štetca z rozpracovanej podoby obrazu. Ide doslova o zmeny, ktoré umelec robí v priebehu času pred dokončením svojho diela. Čo dáva zmysel pre hru o životnej ceste umelca.

O titule by sme sa mali dozvedieť viac informácií v priebehu tohto roka. Už teraz vieme, že si ju zahráme na PC, ale aj na Xboxoch. K dispozícii bude aj cez Xbox Game Pass.