Resident Evil Village dostane DLC ešte v tomto roku

Odoberaj novinky cez  Google News
RE: Village DLC
Zdroj: youtube.com

Keď sme si už mysleli, že neoficiálna E3 skončila, dnešná Capcom Showcase nás opäť vtiahla do herného sveta svojím vysielaním, aby oznámila niekoľko skvelých vecí z Resident Evil. Počas vysielania sme sa napr. dozvedeli, že Resident Evil Village dostane veľkú aktualizáciu príbehu aj vedľajšieho režimu Mercenaries v pripravovanom DLC. Čoskoro sa budete môcť vžiť do kože samotnej Lady Dimitrescu a prejsť celú dedinu v tretej osobe.

Akokoľvek skvelo znie nahradiť Ethana za Lady D ako hlavnej „hrdinky“ Village, hrateľní zloduchovia však budú obmedzení len na vedľajšie misie Mercenaries. V traileri, ktorý Capcom ukázal, sme ju mohli na chvíľu vidieť, ako chytá vlkodlaka a mláti s ním o zem. Do radov Mercenaries sa pridá aj Karl Heisenberg, a samotný Chris Redfield.

Za nás je však extrémne zaujímavou a lákavou zložkou práve režim tretej osoby v hre Village, ktorý vám v podstate umožní prejsť si takto celú hru a prežiť ju opäť raz s úplne novými pocitmi a vhľadom.

Pre mnohých bude RE najintenzívnejši práve z pohľadu prvej osoby. Pre mňa to však je práve ikonický pohľad spoza ramena, ktorý funguje perfektne v remaku Resident Evil 2. Napriek tomu je tretia osoba celkom fajn dôvod, prečo sa vrátiť do dediny na druhé hranie. Zdá sa, že Capcom si dal záležať na tom, aby sa hra viac-menej hrala ako RE2 a RE3, s novými animáciami z pohľadu tretej osoby pre všetky strašidelné momenty v tvári v RE Village.

Poslednou novinkou, o ktorej Capcom hovoril, je nový vedľajší príbeh Shadows of Rose, ktorý vyjde spolu s touto aktualizáciou. Ten by mohol osloviť zvyšné publikum, ktoré neoslovili spomínané novinky vyššie. V novom príbehu vystupuje dospelá Ethanova dcéra Rose a pokračuje presne tam, kde RE Village skončila. To všetko sa objaví 28. októbra, čo by malo fanúšikom postačiť na hranie do marca 2023, keď vyjde remake RE4.