Redfall ukázal množstvo spôsobov, ako zabiť upíra

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Redafall
Zdroj: Xbox

Po roku čakania sme konečne videli ďalšie zábery z hry Redfall. Xbox ňou začal svoju konferenciu Xbox & Bethesda Showcase. V takmer 5 minútovom gameplay videu sme mali možnosť vidieť ako sólo hru, tak aj kooperáciu a dokonca aj o niečo bližší pohľad na schopnosti jednotlivých postáv.

Celé video začína Laylou – postavou, ktorá si osvojila telekinézu a vďaka tomu je schopná vytvárať ochranné štíty a spektrálne “výťahy” pre seba alebo svoj tím. V dabovanom videu ju vidíme vchádzať do opusteného kostola, ktorý nakoniec nie je až tak opustený. V podkroví na ňu čaká hniezdo upírov, aj keď na to, že niečo nie je v poriadku, ju mohli upozorniť už stopy krvi po celej budove.

Layla sa po krátkom súboji dočká pomoci v podobe jej kolegu. Od tohto momentu sa začína video sústrediť viac na ukážku hry viacerých hráčov, nie jednotlivca.

  • Jacob – postava vybavená neviditeľným plášťom a vranou, ktorú môžeme vyslať na nepriateľov
  • Remi de la Rosa – inžinierka s milým robotom, ktorý voči nepriateľom použije mini-guľomet
  • Devinder – britský lovec, ktorého znalosti o upíroch prevyšujú tie, ktoré majú jeho kolegovia. Tým pádom si vyrába svoje vlastné zbrane na zlikvidovanie nepriateľov

Všetci štyria sa tak vydajú na pomoc mestu Redfall v štáte Michigan. Možností bude hneď niekoľko. Môžete využiť nenápadný postup. Na to využijete zbrane s tlmičom. Alebo ak máte radšej priamu konfrontáciu, Redfall vám to veľmi rád umožní použitím veľkých kalibrov.

Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, ale mal by vyjsť v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov. Každá hra, ktorú Xbox na tejto konferencii ukázal, by totiž podľa ich slov mala vyjsť do jedného roka.