Ravenous Devils – pub, z ktorého môžete odísť v niekoho žalúdku

Odoberaj novinky cez  Google News
Ravenous Devils
Zdroj: wallpapersden.com

Posledné obdobie som rozohral pár veľkých hier, žiaľ ani jednu sa mi nepodarilo úspešne dokončiť. Nebolo to z dôvodu, že by ma nezaujali, ale, ako to už občas poznáme, času je menej a pripraviť sa o zážitok z nich niekoľkotýždňovými prestávkami nechcem. Mal som chuť na niečo krátke, avšak iné od toho, čo hrávam, a tak som blúdil po službe Steam. Natrafil som pritom na jeden celkom slušný skvost. Pri čítaní popisu hry som si spomenul na známe filmové postavy akými sú Hannibal Lecter a Sweeney Todd. Titul je totiž pomyselným mixom oboch.

Skôr, než sa pustíme do jeho hodnotenia, pripomeňme, že Ravenous Devils vyšiel 29. apríla 2022 na PC, oboch generáciach konzol PlayStation a Xbox a dokonca aj na Nintendo Switch.

Príbeh, ktorý nenadchne, ale zaujme

Ravenous Devils je titul, ktorý rozpráva príbeh o sériových vrahoch. Konkrétne o páre v zložení Percival a Hildred. Percival je krajčír a Hildred kuchárka a správkyňa, pričom obaja chcú zbohatnúť za každú cenu. Rozhodnú sa preto otvoriť si reštauráciu, v ktorej sa neštítia pripravovať aj jedlá z ľudí samotných.

Aby sme nechodili pridlho okolo horúcej kaše, hra je skutočne krvavá a obsahuje všetko, čo vám už iste napadlo pri spomínaných postavách vyššie. Vraždy, porcovanie tiel, varenie ako aj konečná konzumácia šťavnatých steakov a iných „chutných dobrôt“. Hra však neponúka len prah sprosté vraždenie, ale má aj príbeh. Ten síce nieje prevratný s množstvom zvratov, ale rozhodne upúta najmä svojou otázkou ako to celé dopadne.

Vývojárskemu štúdiu Bad Vices Games sa podarilo nádherne zachytiť temnú atmosféru rovnako ako aj dobové prvky. Spojte to ešte s príjemným point and click (klikačka) ovládaním, svižným odmeňovacím progresom a máte o zábavu na pár hodín postarané. Príbeh je rozdelený do dní, z čoho jedna smena trvá niečo okolo 10 minút. V úvode sa dozviete, že podobný biznis ste v jednom meste už ponúkali. Žiaľ začalo to tam byť pre vás príliš nebezpečné a museli ste utiecť.

Gameplay je o správnom načasovaní

Na začiatku vás hra privíta tutoriálom, v ktorom zistíte, že hlavnou premisou hrateľnosti bude manažment času. Budete sa musieť naučiť správne manažovať a rozdeľovať úlohy medzi hlavnými postavami. Percival je šikovný krajčír, ktorý vzadu zabíja, teda chcel som napísať šije obleky na mieru. Ten skrytými dvierkami posiela nebohé obete dolu do podkrovia, kde Hildred telá využije podľa potreby zákazníkov. Žiadna z úloh vražedného dua si nevyžaduje veľa manipulácie a všetko je o načasovaní.

Na konci dňa máte možnosť minúť vaše krvavo zarobené peniaze na rôzne vylepšenia. Od odomykania nových receptov, vylepšenie mlynčeka na mäso, aby dodával viac materiálu, cez zvyšovanie počtu pecí, po sadenie zeleniny a veľa ďalších možností. Samozrejmosťou je aj kúpa a možnosť obliecť náš zamilovaný pár do iných šiat. Väčšina vylepšení vedie k väčšiemu príjmu peňazí za predaj, na druhú stranu si tým však zvyšujete náročnosť. Napríklad pridaním viac stolov k obsluhe alebo receptmi, ktoré sú náročnejšie na prípravu.

Akokoľvek jednoducho však znie ovládanie myšou, v skutočnosti to však také jednoduché nie je. Stačí malý kúsok nepozornosti, zobratie iného kúska ingrediencie a čas vás začne tlačiť. Percival medzi tým prešíva látky z obetí na nové oblečenie, zaobstaráva zásoby tiel, alebo sa stará o záhradku. Vašou úlohou je teda všetko poriadne načasovať, aby niektorá z postáv len tak nepostávala, lebo veľmi rýchlo sa môže stať, že Percival zabudne zabíjať a Hildred nebude mať z čoho variť.

Jedného dňa vám však po vašom hektickom dni dorazí do podniku list s vašim „fanúšikom“ J, ktorý o vašom tajnom biznise vie. Jeho záujem o vás je však každým listom väčší a väčší. Záver hry je preto dosť zaujímavý a necháva hráčom veľa priestoru. Ako to celé dopadne a či naša dvojica bude nútená sa znovu sťahovať, musíte zistiť sami.

Vyladenie aj po technickej stránke

Hru zdobí aj nádherná audiovizuálna stránka. Treba sa pripraviť aj na to, že hra je celkom slušne krvavá a detailná. Grafická stránka zaujala mňa osobne najviac, a to bol práve dôvod, prečo som si túto hru vybral.

Dabing postáv je tiež veľmi podarený a krásne dopĺňa našu sociopatickú dvojicu, najmä postavy Percivala. Dĺžka hry je primeraná na to, aby človeka neodradila a udržala pri sebe po celý čas. Konkrétne tu hovoríme asi o rozmedzí dvoch až štyroch hodín. A to všetko za 3,99 €.

Ravenous Devils
Plusy
Grafika
Dabing
Prostredie
Gore
Mínusy
Chýbajúca lokalizácia
Hĺbka kľúčových obetí
75
Ravenous Devils
Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov