Predajnosť Xbox Series X/S je najrýchlejšia zo všetkých Xboxov, aj napriek ich nedostatku

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X aj S
Zdroj: Microsoft

Aj napriek tomu, že súčasná generácia konzol je tu už s nami vyše roka, stále je ich nedostatok. Ale ani tento nedostatok nezabránil tomu, aby boli konzoly Xbox Series X a S najrýchlejšie sa predávajúce zo všetkých doteraz vydaných Xboxov. Microsoft má teda dôvod na radosť. Potvrdil to šéf Xboxu Phil Spencer v rozhovore pre New York Times.

Rozhovor je obsiahly a zaoberá sa rôznymi témami, no jednou z nich sú aj predaje Series X/S generácie konzol. Ak sa na to pozrieme bližšie, nie je sa však čomu čudovať. Microsoft začal túto generáciu veľmi dobre a ponúkol hneď na začiatku dve verzie konzol, pričom jedna ponúka najmä vysoký výkon a druhá je zameraná na menej náročných hráčov. Tým pádom je aj lacnejšia. To nebol prípad starých konzol Xbox One, Xbox 360 ba dokonca ani Xbox One. Aj preto je predajnosť konzol Xbox Series X/S tak vysoká.

Phil Spencer ďalej hovorí, že vysokú predajnosť dosiahli konzoly Xbox Series X/S aj napriek tomu, že je ich nedostatok. Dôvody sú stále rovnaké – pandémia, nedostatok čipov a problémy ako vo výrobe, produkcii aj v dodávkach. “Keď si chcete teraz kúpiť nový Xbox alebo PlayStation, bude to ťažké,” hovorí Spencer. “Ale nie je to kvôli tomu, že je málo zásob. Zásoby sú rovnaké ako vždy, je to dopyt, ktorý je neuveriteľne vysoký. Takže na nás teraz je vyrovnať ponuku s dopytom.”

Na záver dodáva, že Microsoft strávil množstvo času riešením tohto problému a zabezpečením dostatočného počtu konzol pre všetkých záujemcov. Problémom sú však aj scalperi, teda ľudia, ktorí nemajú reálny záujem o konzoly, ale o ich následný predaj za vyššie ceny a následný zisk. “Ako zistíte, že daný zákazník je scalper a nie obyčajný zákazník? Je to náročné a v podstate ide o 24/7 prácu.”