Pozrite sa ako by vyzeral Bloodborne 2 na Unreal Engine 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Bloodborne
Zdroj: wallpapersden.com

Ak rovnako ako aj my, pri myšlienke na Bloodborne 2 snívate o tom, ako by hypotetické pokračovanie vynikajúcej gotickej akčnej RPG vyzeralo, tak tento článok je ako stvorený pre vás. Aké temné zákutia sveta by sme preskúmali? Aké hrôzy by nás tam čakali? Je toho dosť na to, aby sa človeku nezatočila hlava. Vstúpte do nedávno vydanej montáže v Unreal Engine 5, ktorej cieľom je bližšie preskúmať túto premisu.

Toto video, ktoré na Youtube nahral Enfant Terrible, zhromažďuje celý rad projektov Unreal Engine 5 od rôznych talentovaných tvorcov, pričom všetky sa opierajú o ten temný tón, ktorý pomáhal urobiť z Bloodborne takú obľúbenú hru, akou je dnes.

Vidíme v ňom dažďom zmáčané ulice, bohato zdobené sídla, spustošené a neudržiavané cesty a vysoké veže siahajúce k nebu. Video síce občas pôsobí trochu rušivo, keď sa diela rôznych autorov prelínajú jeden s druhým, ale je dobrým argumentom pre zasadenie potenciálnej hry Bloodborne 2 do enginu. Niektoré z vyzdvihovaných projektov naozaj pôsobia, akoby ste na ne mohli pustiť lovca s pílou v ruke priamo na mieste.

Ako už bolo povedané, niektoré zábery vás nie úplne presvedčia o výhodách tohto prechodu na nový engine. Jeden z najobľúbenejších komentárov k videu od používateľa djbeema uvádza: „Pôsobivá práca, ale všetko vyzerá príliš pekne a čisto a chýba tomu akákoľvek atmosféra lokácií z Bloodborne“. Táto kritika je samozrejme správna – nemôžete spájať rôzne projekty a očakávať, že dosiahnete rovnakú konzistenciu, akú tak dobre dokáže vytvoriť tím From Software.

Napriek tomu si nemôžete pozrieť tento fanúšikovský trailer a nevidieť jeho príťažlivosť. Ak už nič iné, je to ešte väčší dôkaz hladu hráčskych komunít po ďalšom Bloodborne. Dajte nám vedieť, čo si o traileri myslíte a či je podľa vás Unreal Engine 5 vhodný pre hypotetické pokračovanie.