PlayStation predstavil špeciálny ovládač pre hranie na Iphone

Odoberaj novinky cez  Google News
Backbone One - PlayStation Edition
Zdroj: PlayStation

Remote Play je skvelý spôsob, ako hrať hry zo systému PlayStation 4 alebo PlayStation 5 odkiaľkoľvek v dome bez toho, aby ste museli premiestňovať televízor alebo samotnú konzolu. Aplikáciu si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu alebo počítača a pokiaľ sú všetky zariadenia pripojené k sieti, môžete hrať God of War alebo iné náročné tituly v záhrade.

Tu však narážame na malý problém: na telefónoch je dotykové ovládanie dosť neohrabané, takže na to, aby ste si hru užili, budete pravdepodobne musieť použiť ovládač DualShock 4 alebo DualSense. Ak si chcete hru užiť naplno, musíte telefón odložiť ďalej od seba. A na malej obrazovke, ktorá je od vás ďaleko, je ťažké vidieť všetky detaily.

V takom prípade je oveľa lepšie urobiť z telefónu „handheld“, čo bude po novom celkom jednoduché. Backbone One – PlayStation Edition je ovládač s oficiálnou licenciou priamo od spoločnosti Sony a svojím dizajnom pripomína ovládač DualSense zo systému PlayStation 5.

Ak vlastníte iPhone a používate aj funkciu Remote Play, toto je ovládač pre vás. A je to radosť, aj keď nepoužívate Remote Play. Výrobca sľubuje, že ovládač skvele funguje aj s inými hrami alebo streamovacími službami, dokonca aj s Xbox Cloud Gaming, pokiaľ ho podporujú. Mobilné hry ako Call of Duty: Mobile alebo Genshin Impact sa už nemusia hrať pomocou malých dotykových tlačidiel.

Výrobca ponúka aj mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožní robiť záznamy alebo fotografie z hry. Nájdeš tu aj samostatnú kategóriu, ktorá ťa bude informovať o najnovších správach o systéme PlayStation.

Backbone One – PlayStation Edition je k dispozícii na oficiálnej webovej stránke výrobcu za 120 EUR. Ako ďalší darček dostanete 3-mesačnú skúšobnú verziu aplikácie Discord Nitro a mesačnú skúšobnú verziu aplikácie Apple Arcade.

Predaj sa zatiaľ začal v Spojených štátoch, Kanade, Mexiku, Austrálii, na Novom Zélande, v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Švédsku, Holandsku a Spojenom kráľovstve. Ďalšie krajiny budú nasledovať.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov