PlayStation 5 bude vylepšené o očakávané funkcie

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

Ešte minulý týždeň, vo štvrtok 28. júla, začalo beta testovanie novej verzie systémového softvéru PlayStation 5. Vybraní členovia si tak už môžu vyskúšať nové funkcie a predať Sony dôležité dáta. Ostatní hráči sa môžu tešiť na vylepšenia, ktoré si dlhý čas žiadali.

Konkrétne pôjde napr. o podporu rozlíšenia 1440p. Túto funkciu bude možné vybrať na kompatibilných televízoroch a monitoroch. Ak hráte hru, ktorá podporuje vykresľovanie 1440p, vychutnáte si ju na natívnom výstupe 1440p. Naopak, ak hráte hru vo vyššom natívnom rozlíšení, napríklad 4K, rozlíšenie sa zníži, čo by malo zlepšiť vyhladzovanie hrán.

Ďalšou očakávanou novinkou je možnosť vytvárať zoznamy hier, ktoré uľahčujú organizáciu knižnice. Budete si môcť vytvoriť až 15 rôznych zoznamov (alebo klasických priečinkov) a do každého zaradiť až 100 titulov bez ohľadu na to, či máte hru fyzicky, digitálne alebo prostredníctvom streamovania. Tú istú hru môžete pritom pridať do viacerých zoznamov hier.

Z ďalších noviniek vyberáme napr. tieto:

  • možnosť porovnať rozdiel medzi stereofónnym a 3D zvukom na tej istej obrazovke a potom vybrať preferované nastavenia
  • keď sa vrátite do hry, v hornej časti Game Center sa zobrazia vaše prebiehajúce aktivity, aby ste sa mohli čo najrýchlejšie a najjednoduchšie vrátiť tam, kde ste skončili
  • možnosť požiadať člena partie o zdieľanie obrazovky, aby ste mohli sledovať jeho kroky
  • keď sa pripojíte k partii, ktorej členovia hrajú hru, do ktorej sa môžete zapojiť, dostanete upozornenie
  • možnosť zobraziť profil používateľa, ktorého ste si práve pridali medzi priateľov
  • možnosť posielať nálepky a hlasové správy členom skupiny

Na záver len dodáme, že spomínaná beta verzia je k dispozícii pre vybraných hráčov z krajín USA, Kanady, Japonska, Spojeného kráľovstva a Francúzska. My ostatní „smrteľníci“ si na vylepšenia musíme ešte nejaký ten čas počkať. Oficiálne vydanie novej verzie softvéru je naplánované niekedy v priebehu tohto roka.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov