Originálny Splinter Cell dostane remake

Odoberaj novinky cez  Google News
Splinter Cell dostane remake
Zdroj: technopixel.org

Rok po roku fanúšikovia série Splinter Cell očakávali oznámenie nového dielu. Hltali každučký náznak o pokračovaní, alebo hneď vytvárali špekulácie, keď sa dozvedeli nejakú, čo i len nepotvrdenú informáciu. Ubisoft tento týždeň oznámil novú Splinter Cell hru, i keď nepôjde o čisto nový titul so Samom Fisherom, tak tento remake má byť niečo také ako prieskum o záujem hráčov o túto sériu.

Originálna hra bola vydaná v roku 2002. Po 19 rokoch tak má prísť tento remake, ktorý má byť postavený na Snowdrop engine. Na tomto engine boli postavené obe The Divison hry a tiež nové chystané tituly od Ubisoftu ako Avatar: Frontiers of Pandora alebo zatiaľ ešte neoznámená Star Wars hra.

Rozhovor s tvorcami remake na Ubisoft blogu nám poodhaľuje viaceré detaily. Jednou z najdôležitejších informácii je, že tento remake je iba v počiatočnej fáze vývoja, a nemáme ho očakávať v najbližších týždňoch. Samotná hrateľnosť bude nemenná a bude presne taká aká bola v originálnej hre.

Splinter Cell bola hra, ktorá predefinovala stealth žáner hier, s veľkým dôrazom na gameplay. Vy ste duch, kde najprv máte pozorovať situáciu, využiť svoje nástroje a kreatívne prekabátiť nepriateľa, aby ste zvládli všetky výzvy, ktoré vám budú stať v ceste. Ideálne je dostať sa na koniec levelu bez toho, aby si vás niekto vôbec všimol. To je duch Splinter Cell.

Tak tiež sa tešíte na tento remake Splinter Cell? Ako sme už spomenuli, ak o tento remake hráči prejavia záujem, tak to môže priamo pomôcť pokračovaniu série.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov