Nordisk Games získalo do svojho tímu vývojára hier Until Dawn a The Quarry

Odoberaj novinky cez  Google News
Nordisk Games opäť raz nakupovalo
Zdroj: wallpaperaccess.com

Spoločnosť Nordisk Games získala spoločnosť Supermassive Games, vývojárske štúdio, ktoré stojí za hrami Until Dawn a The Dark Pictures Anthology. Spoločnosť Nordisk kúpila 30,7 % podielu už minulý rok, ale teraz vlastní „Supermassive lock, stock and barrel“.

Spoločnosť Supermassive Games so sídlom v Spojenom kráľovstve založili v roku 2008 Pete a Joe Samuelsovci a v súčasnosti má viac ako 300 zamestnancov. Najvýznamnejším titulom IT pravdepodobne zostáva hra Until Dawn, ktorá získala cenu Bafta, hoci v poslednom čase sa štúdio zameriava na svoje vlastné IP: The Dark Pictures Anthology a The Quarry.

Pete Samuels, generálny riaditeľ spoločnosti Supermassive Games, má z akvizície radosť. Mikkel Weider, generálny riaditeľ spoločnosti Nordisk Games, hovorí, že v podstate poskytnú spoločnosti Supermassive viac zdrojov, aby mohla naďalej robiť to, v čom je dobrá.

Nordisk Games je možno neznáme meno, ale v konečnom dôsledku je súčasťou Egmontu, čo je jedna z najväčších severských mediálnych skupín s pôsobnosťou v mnohých oblastiach. Zaujímavosťou je, že Egmont je zároveň nadáciou, čo znamená, že všetky zisky sa používajú na investície do budúcich projektov, ale zároveň idú na podporu ohrozených detí a mladých ľudí.

Podmienky akvizície neboli zverejnené. Nordisk už vlastní niekoľko herných štúdií, medzi ktorými sú vývojári Just Cause Avalanche a Mercury Steam, známa najmä vďaka hre Castlevania: Lords of Shadow.