Netflix vydal trailer k seriálu Arcane zo sveta League of Legends

Odoberaj novinky cez  Google News
Arcane mieri na Netflix
Zdroj: youtube.com

Netflix vydal oficiálny trailer k svojmu novému projektu Arcane. Má ísť o animovaný seriál, ktorý sa odohráva vo svete League of Legends. Jedna z najväčších hier sa nakoniec ukáže na jednej z najväčších streamovacích služieb. Na konci zimy k nám príde Arcane, ktorý nám ukáže príbeh pôvodu ikonických League of Legends postáv. Konkrétne pôjde o Jinx, Vi spolu s Caitlyn, Jayce a Viktorom.

Arcane má obsahovať český dabing

Tieto charaktery pochádzajú zo súperiacich miest Piltover a Zaun. Piltover je žiarivé mesto plné magických technológií, zatiaľ čo Zaun je znečistené mesto v kaňonoch pod ním. Tieto mestá boli kedysi spojené, ale teraz sú rozdelené.

Na animovaný seriál spravili kus dobrej roboty, použitím plochých farieb na 3D modeloch dodávajú autori scénam maľovaný alebo kreslený vzhľad. Pripomína to unikátny druh animácie, aká bola použitá v Spider-Man: Into the Spider-Verse. Takto vizuálne pôsobiaca animácia môže prilákať nadšencov i keď zrovna nepoznajú League of Legends.

Pôvodne bol Arcane naplánovaný na Netflix v roku 2020, ale mešká kvôli produkčným problémom. Séria bola financovaná štúdiom Riot, ktoré stojí za League of Legends. Tým pádom si Riot zachoval kreatívnu kontrolu nad projektom a aj týmto animákom majú za cieľ prehĺbiť vesmír League of Legends. Tak ako aj hra, tak aj Arcane má byť zameraný na dospievajúce a dospelé publikum.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.