Netflix údajne pripravuje seriál zo sveta Dragon Age

Odoberaj novinky cez  Google News
Netflix vraj pracuje na seriáli zo sveta Dragon Age
Zdroj: slashgear.com, hdqwalls.com

Do neustále rozrastajúcej sa rodiny herných sérií, ktoré dostanú či dostali seriálové spracovanie, zrejme čoskoro pribudne ďalší člen. Objavili sa totiž špekulácie, že streamovacia služba Netflix má pracovať na seriáli zo sveta Dragon Age.

Na seriálovom spracovaní fantasy RPG od spoločnosti BioWare sa už malo začať pracovať. Žiadna zo spoločností však zatiaľ nič doposiaľ nepotvrdila. Zo správou prišiel zahraničný magazín s tým, že ide o informácie od vierohodného a prevereného zdroja.

Informácia, s ktorou prišiel, je pomerne strohá. Nepoznáme to, kto bude showrunnerom, režisérom a už vôbec nie o obsadení či samotnom námete. Dragon Age je veľmi bohatým fantasy universom s dlhou históriou. Vďaka vetvenému príbehu a možnosti tvoriť vlastných hrdinov sa autorom otvára celá rada možností, ako si príbeh prispôsobiť vlastným potrebám.

Otázne je, či pôjde o hraný seriál, alebo tvorcovia prídu na iný spôsob stvárnenia. Netflix však nie je na poli seriálových adaptácií z hier nováčikom a Dragon Age nebude jeho prvým dielom. Fanúšikov zaujal najmä spracovaním série Zaklínač, ktorý sa už v decembri dočká druhej série.

V súčasnosti produkuje hrané seriály na motívy Resident Evil a Assassin’s Creed či animované spracovanie Tomb Raider, Cyberpunk 2077, Splinter Cell či Devil May Cry. Z filmov sa už teraz môžeme tešiť na hraný Division.