Naughty Dog prezradilo novinky o značke The Last of Us

Odoberaj novinky cez  Google News
The Last of Us Remake
Zdroj: youtube.com

Dnes večer sa konalo jedno z očakávaných herných podujatí v rámci tohto mesiaca – Summer Game Fest. Highlightom programu mal byť rozhovor Geoffa Keigleyho s tvorcami populárnej značky The Last of Us.

Lenže PlayStationu sa podaril malý/veľký kiks a ešte pred prenosom sami prezradili informácie o remake-u prvého dielu The Last of Us. Ten dorazí, ako hovorili šumy, 2. septembra tohto roka na PS5. Viac o tom sme vám priniesli v tomto článku.

Nebyť úniku, mohlo ísť skutočne o čerešničku na torte dnešného, inak celkom vydareného, večera. Našťastie však štúdio malo ešte pre hráčov nejaké ďalšie informácie. Tie prezentoval sám Neil Druckmann.

Samostatná multiplayerovka

V prvom rade oficiálne potvrdil, že štúdio pracuje na samostatnej The Last of Us multiplayerovke. Tá mala byť pôvodne súčasťou druhého dielu, ale nakoniec prerástla do samostatnej hry. Tá má byť údajne rovnako veľká ako ich singleplayer hry, pričom na nej pracujú skúsení vývojári, ktorí robili na Uncharted a The Last of Us hrách. Z tohto projektu sme sa dočkali aj jediného záberu, ktorý si pozrite v nasledujúcom odseku.

Na chvíľu padla reč aj o seriálovom spracovaní, ktoré pripravuje HBO Max. Seriálu sa síce dočkáme až v roku 2023, ale v piatok 10. júna je na pláne posledný nakrúcací deň. Podľa Druckmanna pôjde o vernú adaptáciu značky. Škoda len, že hlavné postavy až tak verne nepôsobia.

Predaje druhého dielu

Tvorcovia sa na záver pochválili aj predajmi druhého dielu The Last of Us. Predaje už presiahli hranicu 10 miliónov kusov za čo sa štúdio hráčom poďakovalo.