Na Steame sa objaví stratená bizarná hra z roku 1999

Odoberaj novinky cez  Google News
Garage: Bad Dream Adventure vyjde na Steame
Zdroj: igdb.com

V 90. rokoch si japonský surrealistický umelec Tomomi Sakuba uvedomil, že by mohol vytvoriť hru pomocou bezplatného softvéru HyperCard na svojom počítači Mac. Po niekoľkých prototypoch začal pracovať na tom, z čoho sa nakoniec stala hra Garage: Bad Dream Adventure. Bizarná a znepokojujúca point-and-click adventúra o fetálnom biomechanickom tvorovi, ktorý sa pohybuje v parapsychologickom a znepokojivo sexualizovanom, ale nie vyslovene sexi, svete.

Hoci nejde o vyslovene hororovú hru a nespolieha sa na strašenie ani gore, jej estetiku možno veľkoryso označiť za nočnú moru – čo sedí, keďže je údajne vykradnutá zo Sakubových nočných môr. Hlavný hrdina má dve štatistiky: Ego a Palivo. Ak vám dôjde palivo, zomriete. Ak vám dôjde Ego, upadnete do takého duševného vypätia, že by ste mohli rovno zomrieť. Tak či onak, hra skončila.

Krátko po vydaní bola Garage účinne zničená. Vydavateľ Toshiba-EMI prestal tlačiť „cédečka“. Bolo vyrobených len 3 000 kópií, všetky v japončine, čo sotva stačilo na to, aby sa hra kvalifikovala ako kultová. Dve desaťročia bola hra v zabudnutí. Teraz je však späť, čiastočne vďaka úsiliu fanúšikov a čiastočne vďaka úsiliu jej tvorcu.

Takže teraz aj vy budete môcť zažiť rozkoš z kŕmenia podivných krabov, ktoré ste chytili v kanáli, veľkým robotom so ženským kódom, ktorý ich potom premení na palivo. Palivo sa bude uskladňovať z čerpadiel v jeho prsiach.

Nová verzia Garage obsahuje kompletne vyretušované obrázky, prepracované videá aktualizované pomocou interpolácie snímok s umelou inteligenciou, nové používateľské rozhranie a lepšie vyváženie hry. Na stránke služby Steam sa okrem toho uvádza, že „boli pridané nové kapitoly, subquesty a viacero zakončení”.

Garage: Bad Dream Adventure, nájdete na službe Steam, kde vyjde 8. júla. Veľká vďaka patrí najmä Obscure Game Aesthetics, bez ktorého by sa svet o tomto skvoste nedozvedel.