Monument Valley 1 a 2 konečne prichádzajú na PC v prepracovaných edíciách

Odoberaj novinky cez  Google News
Monument Valley prichádza na PC
Zdroj: Steam

Strašidelné hlavolamy Monument Valley 1 a 2 dnes konečne vychádzajú na PC. Obe hry boli „od základu prepracované” a teraz sú v službe Steam k dispozícii a doladené, pričom podporujú ultraširoký pomer strán a sú dodávané so všetkými predtým vydanými DLC.

Séria Monument Valley je jedným z najhrdinskejších pokladov mobilných hier už od roku 2014, keď sa prvý diel dostal na iOS. Elegantný tón, do seba zapadajúci dizajn puzzle – v ktorom sa posúvate po častiach úrovne, aby ste hlavného hrdinu doviedli domov – ju odlišujú od súčasných, ktorí sa zaujímali najmä o to, ako z hráčov vytiahnuť stále viac drobných.

Hra Monument Valley mala taký kultúrny vplyv, že bola použitá ako rekvizita v seriáli House of Cards od Netflixu a dokonca sa objavila aj vo videoklipe Ariany Grande. Po ôsmich rokoch je to jednoducho jeden z tých mobilných kameňov dokazujúci, že táto platforma môže hostiť krásne a dojímavé zážitky, ako aj všetky krkolomnosti.

Vývojárske štúdio ustwo opisuje tieto verzie ako „definitívny zážitok z Monument Valley“. Vďaka kombinácii všetkých predchádzajúcich DLC hier s „krásnym vizuálom prepracovaným od základov” pre širšie zorné pole je z toho cítiť seriózny pokus vytvoriť skvelý PC zážitok z titulov, ktoré boli kedysi synonymom mobilných hier. Teda, po ôsmich rokoch by ste v to dúfali.

Konečne nebudem musieť zažívať tieto klasiky zhrbený nad malou obrazovkou telefónu. Namiesto toho ich môžem hrať zhrbený nad klávesnicou, ako to príroda chcela. Monument Valley 1 a 2 sú k dispozícii na službe Steam, buď samostatne, alebo v balíku s 15 % zľavou. Upozorňujeme, že vás trochu rozosmutnia.