Microsoft reaguje na PlayStation – „my zdražovať nebudeme“. Je to však pravda?

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X aj S
Zdroj: Microsoft

Vo štvrtok sme vás informovali o tom, že PlayStation oficiálne oznámilo zdražovanie konzoly PlayStation 5. To sa týka oboch variant – teda s mechanikou i bez nej. Reakcia konkurencie na seba nenechala dlho čakať.

Na oficiálne zdražovanie už reagoval aj tlačový hovorca Microsoftu v USA. „Neustále vyhodnocujeme naše obchodné kroky, aby sme našim fanúšikom ponúkli skvelý zážitok. Naša odporúčaná maloobchodná cena pre Xbox Series S zostáva na 299 dolároch, Xbox Series X stojí 499 dolárov.”

Na prvý pohľad sa tak môže zdať, že Xboxy sú na tom oproti PlayStation vo výhode. Je tomu skutočne tak?

Je aj nie je. Na jednej strane je to pravda, lebo Microsoft plošne s cenami nehýbal. Na strane druhej ale s cenou hýbu samotné obchody. V prípade Xbox Series S dochádzalo v niektorých prípadoch k zlacňovaniu, ale Xbox Series X zdražuje.

Na známom slovenskom cenovom vyhľadávači môžeme nájsť informáciu, že za Xbox Series X môžeme zaplatiť od 460,00,- € do 808,79,- €. Ak odstránime špekulantov a menšie obchody, ktoré idú s cenami naschvál dole, aby nalákali zákazníkov, väčšina známych a overených obchodov predáva Xbox Series X za viac ako 500 €. Aby sme však boli korektní, často k samotnej konzole pridávajú aj darčeky v podobe hier, či poukazov na ďalší nákup.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov