Microsoft kupuje Activision Blizzard, pozrite sa, aké hry bude vlastniť

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft kupuje Activision
Zdroj: Xbox Wire

Herný svet zasiahla veľká správa. Microsoft pokračuje v kupovaní herných štúdií a spoločností. Tentoraz si to namieril poriadne vysoko. Po nedávnom získaní spoločnosti Zenimax (s ktorou získal mnohé veľké štúdia vrátane Bethesdy) Microsoft tentoraz odkupuje Activision Blizzard. Spoločnosť to oznámila na svojej oficiálnej stránke.

Čo to znamená pre hráčov? To je zatiaľ otázne. Po získaní Bethesdy Microsoftom sa toho veľa nezmenilo. Ak nepočítame to, že niektoré hry si Microsoft pochopiteľne nechal ako exkluzivity. Napríklad Starfield alebo Elder Scrolls 6. Proti tomu sa však nedá nič namietať, keďže Sony robí podobnú taktiku už dlhé roky.

Microsoft touto kúpou získal jedno z najväčších štúdií. Hneď, ako bude transakcia schválená a platná, získa pod svoje krídla štúdiá Activision, Blizzard aj King, ktoré sa špecializuje na mobilné hry (Candy Crush Saga). Musíme však uviesť, že obchod ešte neprebehol, Microsoft iba oznámil svoj záujem a to, že je veľmi blízko k získaniu týchto spoločností. Ako dôvod uvádza prinášanie radostí z hrania pre každého, na každom zariadení. Aj toto vyjadrenie teda napovedá tomu, že PlayStation hráči sa nemajú čoho obávať. Microsoft pravdepodobne nesiahne na žiadne z hier, ktoré na PlayStation už vyšli, alebo boli na túto platformu oznámené pred kúpou. Podobne urobil aj v prípade Bethesdy.

Ak sa všetko podarí, Microsoft bude mať pod sebou hry ako World of Warcraft, Overwatch, Diablo, Call of Duty a Candy Crush Saga. Ako píšu na svojej stránke, ak sa transakcia uskutoční, Microsoft sa stane treťou najväčšou spoločnosťou, čo sa týka ziskov. Hneď po čínskom Tencent a Sony. Kým nie je obchod oficiálny, všetky štúdia fungujú ďalej nezávisle. Akonáhle sa to stane oficiálne, Activision, Blizzard aj King sa budú zodpovedať pod Microsoft Gaming.

Čiastka, ktorú Microsoft za Activision Blizzard zaplatil atakuje hranicu 70 miliárd dolárov.