Lost Ark sa raketovo stáva jednou z najhranejších hier na Steame

Odoberaj novinky cez  Google News
MMORPG hra Lost Ark
Zdroj: Amazon Game Studios

Spustenie Lost Ark pre všetkých sa včera podvečer nezaobišlo bez problémov. Približne asi 12 minút pred spustením hry vývojári na svojom Twitteri oznámili, že presúvajú spustenie o niekoľko hodín. Problém bol s nasadením servera a počet hodín sa naťahoval.

Asi po piatich hodinách sa konečne servery spustili a hráči sa mohli pripojiť do hry. Lenže tí, ktorí si hru mohli zahrať o štyri dni skôr, nemohli nájsť svoje postavy. Tým pádom došlo k ďalšej odstávke serverov, aby sa vyriešil ďalší problém. Nakoniec po ďalšej hodine a takmer po šiestich hodinách, sme sa dočkali spustenia všetkých serverov a aj pár nových. V tomto momente už čakalo vyše jedného milióna hráčov na to, aby sa konečne dostali do hry.

Počas tohto spustenia Lost Ark sa do hry dostalo obrovské množstvo hráčov a hra sa okamžite dostala do prvej päťky všetkých hrajúcich hráčov v jednom momente na Steame. S číslom 984 111 súčasných hráčov Lost Ark predbehol aj svojho súrodenca New World, ktorý mal počas svojho štartu v októbri 913 634 súčasných hráčov. Tým pádom sa New World dostal na šieste miesto podľa databázy SteamDB.

Ako sa drží Lost Ark v rebríčku

Je to pekelný debut pre Lost Ark vzhľadom na to, že MMO pôvodne vyšlo v Kórei pred viac ako dvoma rokmi. Určite pomáha aj to, že je free-to-play. Vzhľadom na problémy so serverom v deň spustenia to nemusí byť celkový počet hráčov v jednom momente. Lost Ark má šancu prelomiť milión momentálne hrajúcich hráčov hráčov cez víkend a predbehnúť tým Cyberpunk 2077 s rekordným počtom 1 054 388 súčasných hráčov.

Okrem Cyberpunku sú na dosah aj Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 od Valve s celkovými maximami okolo 1,3 milióna hráčov. PUBG: Battlegrounds však bude oveľa ťažšie prekonať, stále drží rekord s impozantnými 3,3 miliónmi hráčov v roku 2018.

Pre ďalšie zaujímavé informácie zo sveta hier, nezabudnite sledovať náš web spawn.sk.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov