Lance Reddick prezradil svoj prístup k úlohe Weskera v Resident Evil od Netflixu

Odoberaj novinky cez  Google News
Resident Evil príde na Netflix už o pár dní
Zdroj: youtube.com

Lance Reddick, uznávaný televízny a filmový herec, hlas veliteľa Zavalu v hre Destiny, ako aj postava v sérii Horizon Sylens, nebol fanúšikom hry Resident Evil, kým si nezahral v seriáli spoločnosti Netflix, ktorý vychádza tento týždeň. „Netušil som, že je to vlastne založené na videohre,” povedal Reddick tento týždeň v rozhovore pre PC Gamer. „Poznal som len filmy, takže som do toho išiel tak trochu naslepo.”

Reddick povedal, že neznalosť série videohier a jeho postavy, ikonického zloducha Alberta Weskera, mu pomohla pri hereckom procese. „Keď som to robil, nemyslel som na to, že musím hrať už zavedenú kultovú postavu, len som sa snažil oživiť to, čo bolo na stránke,” povedal. „A potom, ako sa seriál dostáva ďalej, vidíte, ako je môj Wesker prepojený s Weskerom z hier.”

Resident Evil čerpá z celej histórie série, aby si vytvoril svoje pozadie. Polovica príbehu sa odohráva v roku 2036, čo je 25 rokov po Resident Evil 8, a druhá polovica sa odohráva v roku 2022. Wesker je nažive napriek tomu, že ho v Resident Evil 5 rozstrieľali na kúsky, a stále pracuje pre zlú farmaceutickú spoločnosť Umbrella, ale teraz je otcom s dvoma dcérami.

V traileroch je Wesker vykreslený skôr ako otec workoholik, ktorý sa snaží vyvinúť rozhodne nie katastrofálne antidepresívum s názvom Joy a zároveň chrániť svoje nahnevané dcéry pred problémami. Podobne ako v hrách, aj tu je dôraz kladený na rodinu a na to, ako sa tieto väzby rozpadajú, keď svet zaplavia zombie. Ak ste však sledovali Weskerove kroky z hier, viete, že to všetko pravdepodobne súvisí s jeho majstrovským plánom, do ktorého sa seriál pravdepodobne dostane ešte pred jeho koncom.

Reddickova metóda kontrastuje s prístupom Henryho Cavilla k hraniu Geralta v seriáli Zaklínač na Netflixe. Herec je hráčom počítačových hier a fanúšikom kníh a hier, čo sa prejavuje v jeho sardonickom stvárnení postavy. Cavill minulý rok pre Total Film povedal, že „naozaj chcel, aby sme knižného Geralta reprezentovali presnejšie a aby sme ho videli viac hovoriť” v druhej sérii seriálu.

Seriál Resident Evil spoločnosti Netflix vyvinul a napísal producent a scenárista seriálu Supernatural, Andrew Dabb a v hlavnej úlohe sa predstaví Ella Balinska, ktorá hrá Weskerovu dcéru vo svete, kde sa to hemží zombíkmi a príšerami z otcovej tvorby. Toto je prvá úloha Balinskej v adaptácii videohry, a čoskoro si zahrá aj vo svojej prvej videohre: ako hlavná postava v akčnej RPG Forspoken od Square Enix, ktorá má vyjsť začiatkom budúceho roka.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov