Kojima Productions po dohode s Xboxom: „So Sony sme naďalej veľmi dobrí partneri“

Odoberaj novinky cez  Google News
Hideo Kojima pracuje na novom projekte
Zdroj: mimicnews.com

Hideo Kojima sa v nedeľu pripomenul na prezentácii Xboxu a Bethesdy. Oznámil nové partnerstvo medzi spoločnosťami Kojima Productions a Xbox Game Studios. Kojima hovorí, že z toho vznikne úplne nový projekt a „veľmi dlho som čakal na deň, keď som ho konečne mohol začať vytvárať”.

Toto oznámenie bolo pozoruhodné nielen kvôli Kojimovmu profilu a výsledkom, ale aj preto, že jeho práca bola dlho spájaná so systémom PlayStation. Najmä keď sa oddelil od spoločnosti Konami, bola to práve spoločnosť Sony, s ktorou Kojima Productions spolupracovala ako prvá pri hre Death Stranding. Niektorí túto správu privítali s očakávaním, iní v nej videli príležitosť na satirické meme.

Nanešťastie, internet je internet a toto oznámenie strhlo lavínu chvály od fanúšikov Xboxu a opovrhnutia od fanúšikov PlayStationu. Je zvláštne, že musíme zdôrazniť najmä ako milovníci hier, že spoločnosť Kojima Productions pracuje aj na hre Death Stranding 2, alebo to aspoň tvrdí Norman Reedus, a podpísanie zmluvy o vývoji s cieľom financovať výrobu novej hry nie je “vyberanie si strany” v pomyselnej vojne.

Ešte zvláštnejšie však je, že spoločnosť Kojima Productions musela na základe takejto reakcie vydať vysvetlenie o tom, že je nezávislým štúdiom: „Ako nezávislé kreatívne štúdio bude #KojimaProductions pokračovať v práci na výtvoroch pre našich fanúšikov. Budeme skúmať rôzne možnosti s hrami, filmami a hudbou prostredníctvom platforiem, ktoré sa vyvíjajú s časom a technológiami. Tešíme sa na vašu ďalšiu podporu!

Nasledovala ďalšia správa, v ktorej sa zdôrazňuje, že štúdio naďalej udržiava „veľmi dobré partnerstvo so systémom PlayStation“.

Zatiaľ nikto ani nevie, o akú spoluprácu s Xboxom ide. Oznámenie bolo tak neurčité, ako sa len dalo, pričom jedinou indíciou bolo, že bude nejakým spôsobom využívať cloudovú technológiu Microsoftu. Nepotvrdené šumy z branže hovoria, že by mohlo ísť o projekt zameraný na horory s názvom Overdose, ale berte to s plnou rezervou. Takisto je isté, že nech je to čokoľvek, hrať to budeme až o niekoľko rokov.