Keanu Reeves nikdy Cyberpunk 2077 nehral, aj keď CDPR tvrdilo opak

Odoberaj novinky cez  Google News
Johnny Silverhand z hry Cyberpunk 2077
Zdroj: wccftech.com

V nedávnom rozhovore herec Keanu Reeves prezradil jeho vzťah k hre Cyberpunk 2077, v ktorej stvárnil jednu z hlavných postáv. Štúdio CD Projekt Red totiž pred rokom v decembri vydalo vyhlásenie, že Reeves si hranie Cyberpunku veľmi užíval a “zbožňoval” ho. Zdá sa ale, že to nie je tak celkom pravda.

Prezradil to v rozhovore pre zahraničný magazín The Verge. V skutočnosti herec Keanu Reeves nehrá videohry vôbec a Cyberpunk nie je výnimka. To možno bude sklamanie pre tých, ktorí si mysleli, že ich hrdina je rovnaký hráč ako oni sami. V decembri minulého roka prezradil šéf štúdia Adam Kickinski, že Reeves síce hru nedohral do konca, no hranie is užíval. V rozhovore však herec prezradil, že videl iba ukážky z hry, pre ktorú stvárnil dôležitú postavu. V skutočnosti ju však nikdy nehral.

V rozhovore sa tiež vyjadril k skutočnosti, že hráči sa za pomoci rôznych módov snažia mať s jeho postavou v hre intímny vzťah. Ak si ale myslíte, že ho to hnevá, ste na omyle. “Ooo, to je milé,” reagoval Reeves. Ak teda patríte medzi hráčov, ktorí si s modom pomôžu ku vzťahu s Reevesom, môžete s pokojným svedomím pokračovať. Nevadí mu to.

Ak chcete vidieť Reevesa v ďalšej videohre, môžete vyskúšať demo The Matrix Awakens. Je dostupné na konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X zadarmo. Nie je to, samozrejme, plná hra. Je to spolupráca so štúdiom Epic Games a ide o prezentáciu možností nového Unreal Engine 5. Určite však stojí za to vidieť, kam sa videohry môžu v budúcnosti pohnúť. Našu recenziu na Cyberpunk si môžete prečítať tu.