Jagex Partners podpisuje zmluvu s Outlier Games na vydanie hry This Means Warp

Odoberaj novinky cez  Google News
This Means Warp
Zdroj: outlier.games

Spoločnosť Jagex dnes oznámila, že podpísala zmluvu s írsko-kanadským nezávislým vývojárskym štúdiom Outlier Games na vydanie prvej hry tohto štúdia. Ide o roguelike hru “This Means Warp” zameranú na správu vesmírnych lodí. Hra vyjde na PC prostredníctvom digitálnej platformy Steam už čoskoro v predbežnom prístupe, presnejšie 17. marca 2022.

Hra je navrhnutá s ohľadom na multiplayer a znovuhráteľnosť. Má nabádať hráčov k spolupráci a taktickému zmýšlaniu v hektických vesmírnych vojnách v reálnom čase a k prijatiu prezieravých stratégii pri vedení svojej lode nepriateľským, procedurálne generovaným vesmírom. Hra This Means Warp si berie inšpiráciu z roguelike titulov. Napríklad ako je FTL, ale aj párty hier, ako je séria Overcooked. Hráči v nej ovládajú členov posádky na palube lodi, obsluhujú rôzne systémy, zameriavajú zbrane, vykonávajú opravy a nakoniec určujú kurz zradnou vesmírnou prázdnotou.

This Means Warp je prvou hrou, ktorú vyvinulo Outlier Games, nezávislé štúdio založené Paulom Froggatom a Mattom Ruthbunom v roku 2018. Spoločnosť má sídla v irskom Dubline a kanadskom Torronte. Bude to tretia hra, ktorú vydá spoločnosť Jagex Partners. Jagex Partners je vydavateľská odnož britského vývojára hlbokých, komunitných hier, známeho predovšetkým vďaka sérii RuneScape. Spoločnosť Jagex Partners bude poskytovať ďalšie zdroje, marketingovú podporu a svoje rozsiahle vydavateľské skúsenosti po celú dobu uvedenia hry This Means Warp na trh, ale aj počas jej komerčného životného cyklu.

Jagex Partners a Outlier Games

“Sme neuveriteľne nadšení, že môžeme v spolupráci so spoločnosťou Jagex Partners uviesť na trh hru This Means Warp. Rozsah podpory, z ktorej sme mohli čerpať pred vydaním predbežného prístupu, na nás skutočne zapôsobil. A to nie len z hľadiska špecializovaných skúseností, ktorý tímy Jagexu prinášajú, ale aj z hľadiska toho, ako veľmi nám ich podpora umožnila plánovať budúcnosť This Means Warp aj Outlier Games ako spoločnosti. Počas celého procesu sa správali iba ústretovo a profesionálne a my sa tešíme na ďalšiu úzku spoluprácu.”

Paul Froggatt, technický riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Outlier Games

“Keď sme sa po prvýkrát zoznámili so spoločnosťou Outlier Games, boli sme neuveriteľne ohromení tým, čo v hre This Means Warp vytvorili. Kombinuje niektoré z najlepších aspektov roguelike hier s party hrami spôsobom, ktorý podporuje spolupráci a má nekonečnú znovuhráteľnosť. Ako vydavateľov nás najviac zaujalo, jak Outlier zapojil svoju komunitu v každej fáze doterajšieho vývoja a ako sa zpätná väzba od hráčov stala stredobodom tvorby hry a ovplyvnila jej smer. Ako vydavateľa nás teší, keď nájdeme hru, ktorá rezonuje s hráčskou základňou, dokáže túto príťažlivosť preniesť na širšie herné publikum a má vážne dlhodobé komerčné príležitosti. Tešíme sa, že budeme podporovať uvedenie hry na trh ešte tento rok a vývojara Outlier Games aj do budúcnosti.”

Phil Mansell, generální ředitel společnosti Jagex

Viac podrobností o tejto hre nájdete na oficiálnej stránke v obchode Steam. Okrem iného si hráči budú môcť vyskúšať aj demoverziu hry pred jej pozdejším uvedením v predbežnom prístupe 17. marca 2022.