Jagex dnes oznámil akvizíciu spoločnosti Pipeworks Studios

Odoberaj novinky cez  Google News
Spolčonosť Jagex dnes oznámila akvizíciu spoločnosti a herného štúdia Pipeworks
Zdroj: jagex.com

Popredný svetový vývojár a vydavateľ hier Jagex dnes oznámil akvizíciu spoločnosti Pipeworks Studios (ďalej len “Pipeworks”), vysoko etablovaného a inovatívneho vývojárskeho štúdia s 200 zamestnancami, ktoré sídlia v Eugene v štáte Oregon.

Táto transakcia, ktorá je vôbec prvou akvizíciou externého štúdia, odráža záväzok spoločnosti Jagex rozšíriť svoj tím prvotriednych talentov a rozšíriť svoje pôsobenie v Severnej Amerike.

Akvizícia nasleduje po období silného rastu spoločnosti Jagex. Spoločnosť Jagex sa etablovala ako líder v oblasti komunitných hier a päť rokov zaznamenávala rekordné príjmy z hier ako služby, množstvo vydavateľských zmlúv s tretími stranami a najvyšší počet členov franšízy RuneScape v histórii. V roku 2021 získala spoločnosť Jagex globálnu investičnú spoločnosť Carlyle (NASDAQ: CG), aby podporila rastovú stratégiu spoločnosti, vrátane fúzií a akvizícií.

Spoločnosť Pipeworks bola založená v roku 1999 a vybudovala si povesť globálnej sily v oblasti hier a pokročilých technologických riešení pre zavedené aj novo vznikajúce IP. Tím viac ako 200 zamestnancov spoločnosti Pipeworks dodal viac ako 125 hier a hlboko sa začlenil do kľúčových franšíz pre partnerov, ako sú EA Sports, Wizards of the Coast, Activision, Genvid, MetaTeq a ďalšie.

“Sme radi, že môžeme spoločnosť Pipeworks privítať v rodine Jagexu. Spoločnosť Pipeworks predstavuje neuveriteľnú príležitosť priviesť na palubu prvotriednych herných vývojárov. Štúdio prináša skúsenosti s vývojom hier na elitnej úrovni, konkrétne v oblasti AAA hier ako služby, a má za sebou príkladnú spoluprácu s najlepšími svetovými tvorcami hier. Lindsay (generálny riaditeľ spoločnosti Pipeworks) a jeho tím vedú úspešnú a ziskovú skupinu už niekoľko rokov a my sa tešíme na spoluprácu pri vydávaní vyvinutých IP spoločnosti Pipeworks a urýchlení jej rastu.”

Phil Mansell, generálny riaditeľ spoločnosti Jagex

“Je to pre nás príležitosť, aby sme sa opäť posunuli na vyššiu úroveň, pretože každý z nás prináša do partnerstva svoje vlastné skúsenosti. Prístup spoločnosti Jagex, ktorá vývojárom poskytuje špičkovú platformu pre tvorbu trvalých a obsahovo bohatých komunitných hier, sa plne zhoduje s modelom práce na zákazku spoločnosti Pipeworks a jej zameraním na tvorbu inovatívnych hier a technológií.”

Lindsay Guptonová, generálna riaditeľka spoločnosti Pipeworks Studios

“V januári 2021 spoločnosť Carlyle kúpila Jagex, aby podporila ďalšiu fázu rastu spoločnosti, vrátane zachovania zamerania na jej hlavnú franšízu RuneScape a zároveň ďalšiu diverzifikáciu podniku a jeho portfólia. spoločnosti Pipeworks je v súlade s touto stratégiou a sme radi, že môžeme spoločnosť Jagex touto transakciou podporiť.”

Michael Wand, výkonný riaditeľ a spoluvedúci poradenského tímu Carlyle Europe Technology Partners

Podmienky tejto transakcie však neboli zverejnené. Spoločnosť Aream & Co. pôsobila ako výhradný finančný poradca spoločnosti Sumo Group a Allen & Overy ako jej právny poradca a Linklaters pôsobila ako právny poradca spoločnosti Jagex.