Hráči No Man’s Sky sú zaplavení armádami pirátov

Odoberaj novinky cez  Google News
No Mans Sky sa dočká DLSS podpory
Zdroj: uhdwallpapers.org

Vývojár Hello Games pred pár dňami vydal ďalšiu aktualizáciu populárnej simulácie univerza, No Man’s Sky. Táto aktualizácia s názvom „Outlaws“ okrem iných nových funkcií pridala „pirate underground“, ktorý je preplnený čiernym trhom a čiernou ekonomikou.  

No Man’s Sky je hra vydaná na PC a PlayStation 4 ešte v roku 2016. Ide o procedurálne generovaný titul, v ktorom preskúmavame vesmír. Za dlhé roky od vydania vývojár Hello Games predviedol nespočet významných aktualizácií, ktoré priniesli funkcie ako sú mixy robotov a planetárnych základní. „Outlaws“, aktualizácia, ktorá vstúpila do života predvčerom, priniesla prepracovanie bojov vo vzduchu, čo znamená, že sa súboje môžu odohrávať v atmosfére planét a zároveň to prinieslo možnosť kedy môžu piráti napádať vaše osady.

Skrz subreddit Nomans skye sa objavilo veľa hráčov, ktorí sa sťažovali, že práve tieto útoky od NPC pirátov sa stávajú až príliš často. Jeden z užívateľov sa dokonca sťažoval, že jeho osada bola prepadnutá až 6 krát v priebehu 10 minút. 

Xaine, populárny youtuber ktorý sa zapodieva hrou No Man’s Sky, nedávno vydal video, v ktorom vysvetľuje budúce aktualizácie tohto titulu. Podľa Xaineho, v budúcej aktualizácií, ktorá má prísť čoskoro, by sa mala nachádzať úprava, ktorá by mala tieto útoky pirátov na planetárne budovy obmedziť tak, aby sa nestávali tak často.

Hello Games túto informáciu potvrdilo pre web Kotaku, no bohužiaľ nám nešpecifikovalo čas, kedy táto úprava príde. „Daný problém už bol vyriešený v našej experimentálnej zostave, len niekoľko hodín po vydaní, spolu s niekoľkými ďalšími našimi najkritickejšími problémami. Keď to prejde testovaním, očakávame, že to bude vydané na všetkých platformách približne nasledujúci deň,“ uviedol hovorca Hello Games pre portál Kotaku.