Hráči chcú bojkotovať Hogwarts Legacy. Kvôli názorom JK Rowlingovej

Odoberaj novinky cez  Google News
Hráči chcú bojkotovať Hogwarts Legacy
Zdroj: wallpapersden.com

Od utorka 23. augusta sa v nemeckom Kolíne nad Rýnom koná ďalší ročník herného veľtrhu Gamescom. Na ňom sme už mohli vidieť množstvo hier od rôznych vývojárov, aj tých slovenských.

Pozornosť upútala aj hra Hogwarts Legacy, o ktorej sme sa nedávno dozvedeli, že sa dočká odkladu a vyjde až vo februári 2023. Autori hry si na spomínaný veľtrh priniesli predstavenie tzv. Deluxe Edition, pre ktorú si pripravili aj krátky trailer.

Ak by ste čakali, že pozornosť hráčov sa bude sústrediť na to, mýlite sa. Tých totiž trápi iná „zásadná“ vec, a to vyjadrenia autorky knižnej predlohy Harryho Pottera, Joanne „Jo“ Rowlingovej.

Tá na svojej sociálnej sieti Twitter ešte pred pár rokmi napísala svoj názor na situáciu okolo transgender ľudí. Podľa nej by „trans aktivizmus mohol nejakým spôsobom poškodiť cisgenderové ženy.“ Rowlingová je pritom známa svojimi názormi práve na LGBTQIA+ ľudí. Dodáme, že autorka si svoje názory publikuje len na svojej sociálnej sieti a na verejnosť doteraz neprenikli informácie o jej vyloženej nenávisti voči týmto ľuďom.

Proti jej názorom vystúpil aj Harry Potter

Aj keď si autorka svoje názory publikuje len na svojej sociálnej sieti, nebráni to mnohým ľuďom, aby sa jej otočili chrbtom a v sekunde ju odsúdili. Nezhody vyústili do takej miery, že Rowlingovú ani nepozvali na natáčanie špeciálu k 20. výročiu od uvedenia prvého filmu o Harrym Potterovi, Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, ktorý sme mohli sledovať od 1. januára tohto roka na streamovacej službe HBO Max, vtedy u nás ešte HBO GO.

Aby toho nebolo málo, voči jej názorom ostro vystúpil aj samotný Harry Potter, teda jeho filmový predstaviteľ Daniel Radcliffe. „Ak máte teraz pocit, že vaša spomienka na knihy o Harrym Potterovi ostala poškvrnená, hlboko sa ospravedlňujem za bolesť, ktorú vám (Rowlingovej, pozn. red.) komentár spôsobil,“ napísal pred časom.

Čo s tým má hra?

Odpoveď je, že nevieme. Či však chceme alebo nie, Rowlingová vytvorila svet, v ktorom vyrastali milióny detí po celom svete a z ktorého môžeme čerpať doteraz. Dôkazom toho je aj chystaná hra Hogwarts Legacy.

Tá, resp. jej vývojári, teraz musia riešiť možný bojkot hráčov. Množstvo hráčov sa totiž vyjadrilo, že hru budú jednoducho bojkotovať, a to kvôli Rowlingovej.

V rozhovore pre Axios bol šéf Warner Bros. Games David Haddad priamo požiadaný o vyjadrenie k hráčom, ktorí plánujú bojkotovať hru, aby nepodporili JK Rowlingovú. Povedal: „budeme sa naďalej veľmi sústrediť na hru, ktorú sme vytvorili, a na skvelú prácu, ktorú odviedlo štúdio Avalanche Studios. Chceme potešiť každého, kto miluje tento svet, miluje tieto príbehy a miluje tieto postavy.”

Haddad už skôr na túto situáciu reagoval, že Rowlingová má „právo vyjadriť svoj osobný názor na sociálnych sieťach”. Pokračoval: „v súčasnosti je to tak: nemusím s ňou súhlasiť a nemusím súhlasiť s jej postojom k mnohým témam, ale môžem súhlasiť s tým, že má právo zastávať svoje názory.”

Zberateľská edícia za 300 dolárov

Áno, presne toľkoto bude stáť limitovaná zberateľka k tejto hre. Čo bude jej súčasťou?

V prvom rade tu teda máme všetky bonusy z Deluxe edície – digitálny Dark Arts Pack, ktorý obsahuje Thestral Mount (ktorý je jediným spôsobom, ako v hre jazdiť na Thestralovi), Dark Arts Cosmetic Set a Dark Arts Battle Arena, ako aj Dark Arts Garrison Hat. A áno, majitelia zberateľskej edície získajú aj 72-hodinový predčasný prístup do hry, ako aj exkluzívny herný plášť Kelpie.

Prejdime teda k fyzickým veciam – okrem luxusného steelbookového puzdra so znakom Rokfortu je skutočnou hviezdou „zberateľky“ starodávna kniha kúziel v životnej veľkosti (ktorá vyzerá skôr ako plastová replika než papierová kniha so stránkami) a prútik – ten sa záhadne vznáša nad knihou. Aby to fungovalo, musíte knihu zapojiť do zásuvky. Súčasťou balenia bude aj fyzická kópia hry.

Aký je váš názor na celú túto situáciu? Tiež budete hru bojkotovať, alebo sa už neviete dočkať jej vydania? Môžete nám to napísať do komentárov.

Našiel si chybu? Napíš nám o tom na admin[@]spawn.sk alebo do komentárov